Барабан – музичний інструмент.Цікаві факти

Музика

Розповідь про барабан повідомить Вам багато корисної інформації про цей музичний інструмент.

Барабан – музичний інструмент

Барабан – це ударний музичний інструмент. Він поширений у багатьох народів. На барабані грають паличками або руками. Висота звуку залежить від ступеня натягу мембрани на корпус. Також барабан це інструмент, який був створений заради відтворення звуку биття серця.

Коли з’явився барабан?

Про існування барабана було відомо ще за часів стародавнього Шумеру, близько 3 000 років до н.е. Археологічні розкопки в Месопотамії показали, що барабан – це найдавніших ударний інструмент, який виготовляли у вигляді маленьких циліндрів. З самого початку появи його використовували як інструмент для проведення військових походів, ритуальних танців, при проведенні військових дій.

В Європу інструмент потрапив з Близького Сходу. У Палестині та Іспанії прототип військового малого барабана був запозичений у арабів. В ході тривалої історії розвитку музичного інструменту з’явилася велика кількість його форм і типів.

Виділяють такі форми барабанів: круглі, квадратні, у формі пісочного годинника. Музичні інструменти в діаметрі могли бути до 2 м.

На сьогоднішній день відомі такі типи барабанів:

  • Великий або турецький барабан. Це двосторонній, рідше односторонній музичний інструмент. Грають на ньому або калаталом, або спеціальними палочками- кісточки з м’якими наконечниками. Видає глухий, сильний і низький звук. Його головне призначення – одиночні удари. До XVIII століття європейські композитори застосовували барабан у військовому оркестрі, а потім в оперному.
  • Малий барабан. Це музичний інструмент з 2 шкіряними мембранами, які натягнуті на низький циліндр. З боку нижньої мембрани натягнуті струни: в концертному малому барабані з 4-10 і в джазовому до 18 струн. Вони додають звуку рокочучий відтінок. Спеціальний важелем можна відключати струни і тоді характерний тріск зникне. Грають на інструменті 2 дерев’яними паличками, потовщеними на кінцях. Основний прийом гри: швидке тремоло і дріб. У джазовій музиці нерідко грають пальцями або долонями, б’ючи по обіду. У симфонічному та духовому оркестрі малий барабан з’явився в XIX столітті. Його часто використовують у військових сценах. Сьогодні малий барабан є невід’ємною частиною джазового концерту.
  • Піонерський барабан. Схожий на малий барабан, тільки менше розмірами.
    Бас-барабан. Схожий на великий концертний барабан. Його розміри 50-56 см.
  • Гонг або там-там. Являє собою бронзовий опуклий диск.
  • Том-том. Циліндричний барабан без струн.

Основні виробники барабанів – Японія і США (Yamaha, Roland, Alesis, Drum Workshop), деякі європейські і тайванські фірми (Simmons, SONOR, WorlMax, Mapex, Taye).

Барабан цікаві факти

Найвідоміша жінка-барабанщиця на Землі – це Віола Сміт. Зараз їй 105 років і вона каже, що гра на барабані допомагає їй добре себе почувати.

Першу барабанну установку представили в 1918 році. Вона включала в себе: робочий барабан, бочку, педаль для бочки, прикріплений до бочки вудблок і підвісну тарілку.

Найдовший барабанний дріб тривав 12 годину 5 хв і 5 сек.

До сьогоднішніх днів у деяких африканських племен зберігся обряд поховання барабана на спеціальному цвинтарі після смерті його господаря.

Розрізнялися і матеріали, з яких робили барабани в давнину. Наприклад, індіанські племена використовували гарбуз і дерево. Народ Майя робили корпус барабана зі шматка полого дерева, а мембрану з мавпячої шкіри. Інки виготовляли мембрану для музичних барабанів з висушеної шкіри лами.

Оцініть статтю
Додати коментар