Бертольд Брехт цікаві факти з життя та твочості відомого письменника Ви дізнаєтеся в цій статті.
Бертольд Брехт цікаві факти
Бертольт Брехт народився 10 лютого 1898 року в баварському місті Аугсбурзі в родині директора паперової фабрики.
Маючи заможного батька, він жив на свій кошт, заробляв як драматург, поет, журналіст і навіть рекламіст. Із 1925-го їздив на рекламному зразку авто фірми “Штейр”. А коли його розбив, зробив на цьому рекламу “автомобіля, найбезпечнішого для життя”. І фірма видала йому нову машину.
Брехт мав хворі нирки, тому його не взяли до армії.
Бертольт Брехт мав фантастичний успіх у жінок. Траплялося, жив під одним дахом із трьома жінками, включаючи законну дружину.
Був двічі одружений і мав трьох дітей. У 1922 році Брехт одружується з акторкою і співачкою Маріаною Цофф, незабаром у них народжується дочка Ханна. Цей шлюб тривав недовго. У 1924 році він знайомиться з Хеленою Вайгель, від якої у нього народжується син Штефан. Брехт розлучається з Маріанною і одружується на Вайгель. В 1930 році у них народилася дочь Барбара.
Крім законних дітей, у Брехта був позашлюбний син від його юнацького кохання – Паули Банхольцер; народився в 1919 році і названий Франком в честь Ведекинда, старший син Брехта залишився з матір’ю в Німеччині і загинув у 1943 році на Східному фронті.
Після видання “Тригрошової опери” він здобув європейську славу і розбагатів, купив дім над озером. Прожив там сім тижнів, бо 1933 року Гітлер здобув владу й Бертольд покинув Німеччину. Брехт був антифашистом, співчував лівим. А ті йому не довіряли, і все життя в нього на хвості висіли і гестапо, і чекісти. А Кароліна Неєр — Жінка-Персик — загинула в ГУЛАГу як агент Брехта.
Після краху нацизму Бертольт Брехт створив театр “Берлінер ансамбль”, де за сім років втілив усі свої задуми. Не довіряючи владі Німецької Демократичної Республіки, Брехт зумів отримати подвійне громадянство, а права на свої п’єси продав до Західної Німеччини
Літератор помер 14 серпня 1956 року в Берліні від серцевого нападу, на черговій репетиції п’єси «Життя Галілея».