Леся Українка “Біда навчить” скорочено читати варто, щоб згадати про пошуки розуму.
“Біда навчить” скорочено Леся Українка
Жив горобець, який не думав про майбутнє і часто встрявав в бійки. Якось вони з товаришем знайшли зернятко й почали за нього битись. Тим часом курка разом з курчатами склювала зернятка і мовила: «Дурні бились, а розумні поживились».
Тоді горобчик вирішив навчитись розуму. От тільки де знайти вчителя? Ніхто не хотів ним стати. Ґава порадила полетіти до сови. Вона жила в сухому дуплі та саме спочивала. Коли настала ніч, вона відказала, що той, хто дурнем вродився, той дурнем і згине. Засумував горобчик. Зустрілась йому сорока, яка сказала, що без розуму жити веселіше – краще навчитись красти. Поруч пролітав чорний крук. Але і він не захотів вчити нашого героя. Адже поки біди не зазнаєш, то й розуму не матимеш. Більше не захотів горобчик ні в кого розуму питати – обридло вже. Тому і вирішив вже жити так як є.
Літо пройшло і настала та сама біда, про яку крук говорив. Зрозумів горобчик, що краще не сваритись і не битись. Тоді горобці його не будуть гнати від зграї. Почав горобчик придивлятись як інші будують гнізда та й собі збудував. Так зима пройшла, а на весну він став мудрим горобцем. Він знайшов собі дружину, яка відклала чотири яєчка в гніздечку. Тепер птах точно знав, що значить: «Біда навчила!».
Авторські права на переказ належать сайту dovidka.biz.ua.