“Біда навчить” скорочено Леся Українка

біда навчить аналіз Скорочено твори

Леся Українка “Біда навчить” скорочено читати варто, щоб згадати про пошуки розуму.

“Біда навчить” скорочено Леся Українка

Жив горобець, який не думав про майбутнє і часто встрявав в бійки. Якось вони з товаришем знайшли зернятко й почали за нього битись. Тим часом курка разом з курчатами склювала зернятка і мовила: «Дурні бились, а розумні поживились».

Тоді горобчик вирішив навчитись розуму. От тільки де знайти вчителя? Ніхто не хотів ним стати. Ґава порадила полетіти до сови. Вона жила в сухому дуплі та саме спочивала. Коли настала ніч, вона відказала, що той, хто дурнем вродився, той дурнем і згине. Засумував горобчик. Зустрілась йому сорока, яка сказала, що без розуму жити веселіше – краще навчитись красти. Поруч пролітав чорний крук. Але і він не захотів вчити нашого героя. Адже поки біди не зазнаєш, то й розуму не матимеш.  Більше не захотів горобчик ні в кого розуму питати – обридло вже. Тому і вирішив вже жити так як є.

Літо пройшло і настала та сама біда, про яку крук говорив. Зрозумів горобчик, що краще не сваритись і не битись. Тоді горобці його не будуть гнати від зграї. Почав горобчик придивлятись як інші будують гнізда та й собі збудував. Так зима пройшла, а на весну він став мудрим горобцем. Він знайшов собі дружину, яка відклала чотири яєчка в гніздечку. Тепер птах точно знав, що значить: «Біда навчила!».

Авторські права на переказ належать сайту dovidka.biz.ua.

Оцініть статтю
Додати коментар