“Біле ікло” головні герої повісті Джека Лондона не лише люди, але й тварини. Автор показує як впливає поведінка людей на тварину та вчить любити тварин та турбуватися про них.
“Біле ікло” герої та їх характеристика
Головні герої: Біле Ікло, Уіндон Скотт.
Другорядні герої: Красень Сміт, Сірий бобр.
- Біле Ікло — суміш вовка та собаки. Сильний, відданий, вірний друг. Надійний, безжальний. Суворий.
- Уіндон Скотт — інженер. Чесна та благородна людина. Зумів завоювати любов Ікла. Хоробрий і принциповий.
- Красень Сміт — гравець, ошуканець, лиходій. Безчесний, безжальний тип, садист.
- Сірий Бобр — індіанець. Перший господар Ікла. Простий, байдужий, незворушний. П’яниця.
Джек Лондон описує життя собак на Півночі, майстерно передає їх “психологію”, через ставлення до собак зображує світ людини, водночас змальовує еволюцію життя.
Герой “Білого ікла” – дикий звір, вовк, хоча серед його предків були й собаки. Спочатку він потрапляє до індіанця Сивого Бобра, якого споюють білі люди, і він зраджує, продає свого вихованця. Новий господар, Красень Сміт, потворний тілом і душею, зробив із Білого Ікла жорстокого “ВОВКА-БІЙЦЯ”, якого боялася вся околиця.
Гірничий інженер Відон Скотт випадково натрапляє на бій вовка з бульдогом і рятує його, відкупивши напівживого Білого Ікла у господаря. Починається довгий шлях до любові й вірності через подолання жорстокості, недовіри, обману. Біле Ікло стає вірним і непідкупним другом людини, навіть рятує їй життя, бо в нього був добрий “учитель любові”.
Відон Скотт – людина з непересічним характером. Він любить тварин, усе живе. Йому довелося виявити велику мужність, терпіння і любов, Щоб врятувати Білого Ікла, подолати у ньому жорстокість і недовіру до людини, врешті-решт, зробити його своїм вірним і відданим другом на все життя.
Письменник примушує читачів поглянути на себе збоку, очима “братів наших менших”. Автор вчить справедливості, стійкості у випробуваннях, повертає високий зміст таким рисам людського характеру, як відповідальність, товариськість, мужність, воля, честь, доброта та милосердя.