Презентація про біогаз з хімії допоможе дізнатися головну інформацію та підготуватися до уроку. “Біогаз” презентація скачать та переглянути можна нижче.
“Біогаз” презентація з хімії
Існує безліч варіантів біосировини придатної для видобутку пального метану – від індичого посліду і відбраковування м’ясного виробництва до залишків жиру і виноградної макухи. У чому ж різниця? В кількості одержуваного палива і в його якості!
Одним з найбільш вживаних видів “заправки” є гній великої рогатої худоби. Причин цього кілька:
- Він дешевий і доступний у великих обсягах.
- Ферментація запускається практично в момент завантаження.
- Короткий робочий цикл, який займає близько двох тижнів.
- Можна використовувати без рослинних добавок.
На виході виходить до 60 м³ біогазу, що містить близько 60% метану. Іншу частину займають вуглекислий газ, сірководень, аміак і водень.
Важливо знати, що свинячі і курячі фекалії необхідно розбавляти силосом або іншою рослинною сировиною, інакше процес розмноження корисних бактерій буде гальмуватися через токсичність вихідного матеріалу.
Більш вагомий вихід біогазу дає сировина рослинного походження. Так, з тонни свіжоскошеної зеленої трави отримують до 250 м³ газу з вмістом метану 70%. Кукурудза, буряк, водорості дають трохи менший результат, але також активно використовуються в біогазових установках.
У порівнянні з сировиною з екскрементів, рослини мають більш тривалий робочий цикл – близько двох місяців. До того ж, завантажувати в установку їх можна тільки після попереднього подрібнення.
Найефективнішим “заправним матеріалом” є відходи тваринного походження. З тонни жиру можна отримати до 1500 м³ біогазу з концентрацією метану 85%. У хід йдуть різні частини туш з боєнь, неліквід молочних заводів, прострочені продукти з м’ясних фабрик. Обов’язкова вимога – завантажувати в установку дрібно подрібнені частинки.
скачать презентацію на тему Біогаз
Автор презентації: Анастасія Сухенко