Брати Грімм “Золота гуска” скорочено

Брати Грімм “Золота гуска” скорочено

«Золота гуска» – казка братів Грімм про «дурного» молодшого сина, який зумів одружитися на королівні за допомогою лісового чоловічка і його золотої гуски.

В одного чоловіка було три сини, молодшого з яких прозвали дурнем, піддавали глузуванням і завжди кривдили. Якось раз в ліс на рубку дров відправився розумний старший син, отримавши від своєї матері пиріг і пляшку з вином. По дорозі йому зустрічається старий сивий чоловічок, який просить поділитися з ним пирогом і дати випити ковток вина, але отримує у відповідь грубу відмову:

Коли я дам тобі покуштувати свого пирога і випити свого вина, так мені і самому нічого не залишиться. Забирайся геть!

В покарання за свою скупість, за помахом чарівної палички чоловічка, старший син потрапляє сокирою повз дерево і отримує травму руки. Схожа історія повторюється з розумним середнім сином, який отримує травму ноги. Третій син, Дурень, бажає теж піти на рубку лісу. Мати дає йому з собою корж на воді і кисле пиво. Також зустрівши сивого чоловічка, Дурень погоджується розділити з ним трапезу, і раптом виявляє замість коржа пиріг, а замість кислого пива – добре вино. На знак подяки сивий чоловічок показує Дурню особливе дерево, в якому той знаходить золоту гуску.

Забравши скарб, хлопець ночує в трактирі, де три хазяйські дочки намагаються відщипнути від гусака по золотому перу, але прилипають так, що не можуть звільнитися. Зовсім не переймаючись за мимовільних супутниць, Дурень з ранку відправляється далі. Зустрінутий пастор намагається присоромити дівчат, які волочаться за хлопцем,  але торкнувшись однієї з них, приєднується до числа прилиплих бранців. Те ж саме відбувається з провідником, який прагнув напоумити пастора, і з двома зустрінутими селянами.

Так досягли вони міста, де правив король, який видав указ, у якому йшлося, що той, хто розсмішить його задуману дочку, отримає її в дружини. Тоді Дурень теж вирішив спробувати щастя, і це йому вдалося, завдяки трагікомічному положенню семи полонених золотої гуски. У свою чергу король став послідовно придумувати різні приводи, щоб не видати дочку заміж за пройдисвіта. Першим завданням було – випити винний льох, другим – з’їсти гору хліба, а третім – приїхати на кораблі, здатному пересуватися і по морю, і по суші. Дурень у всіх випадках поспішає в ліс до сивого чоловічка, який виконує всі умови короля. Так Дурень став королівським зятем, а згодом успадкував трон, живучи зі своєю дружиною в достатку і в злагоді.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Олексій

    там дуже багато речень про вино і пиво дітям в 3-6 це не потрібно

    Відповіcти