Будова артерії

Анатомія

Яка особливість будови артерій, Ви дізнаєтеся з цієї статті.

Будова артерії

Що таке артерії?

Артерії – це судини, по яких безперервно рухається кров, що викидається серцем, щоб досягти всіх тканин в організмі. У деяких місцях артерії звужуються до маленьких капілярів. Вони не доставляють збагачену киснем кров тільки в пупкові і легеневі тканини.

Які особливості будови артерій?

Стінки цих судин вистелені трьома шарами різних тканин, які мають різні характеристики:

  • Внутрішній шар. Він складається з невеликого шару клітинної епітеліальної тканини – ендотелію. Він вистилає шар еластичної внутрішньої мембрани, просвіт судин. Зверху внутрішній шар покритий поздовжніми еластичними волокнами.
  • Середній шар. Він складається з тонкої внутрішньої еластичної мембрани, поперечних волокон еластичного тонкого зовнішнього шару і товстого шару м’язових волокон. Залежно від будови середньої оболонки артерії ділять на м’язові, еластичні, змішані і гібридні типи.
  • Зовнішній шар. Він складається з сполучної пухкої волокнистої тканини. У ній розташовані нерви і кровоносні судини.

Також, великі артерії, які розташувалися біля серця, витримують величезний тиск крові з лівого шлуночка серця. Такі артерії мають товсті стінки, вистелені еластичними волокнами. Завдяки цьому судини розтягуються і скорочуються, не розриваючись.

Ті артерії, які розташувалися далі від серця, вистелені переважно гладкими м’язовими волокнами і пропускають імпульси нервової системи.

Оцініть статтю
Додати коментар