Чим знаменита княгиня Ольга діти дізнаються ще у школі. Проект на тему княгиня Ольга можна доповнити цікавими фактами.
Чому княгиню Ольгу називали мудрою?
Княгиня Ольга правила Київською Руссю протягом 15 років і була яскравою, мудрою і рішучою людиною. Мудрою її називали завдяки розуму та рішучості.
Історики не змогли точно встановити рік народження Ольги, відомо тільки, що вона керувала Руссю з 945 по 960 рік, а померла у віці близько 80 років. Вважається, що Ольга народилася в невеликому селі Вибути в сім’ї простолюдинів.
Є легенда про те, що юна Ольга була перевізником на річці, тобто допомагала людям переправитися на човні з одного берега річки на інший. Там вона і зустріла князя Ігоря, якому вона дуже сподобалася. Князь взяв Ольгу за дружину, вона стала княгинею і стала жити в княжому палаці в Києві. Незабаром у них народився син Святослав. Але потім князя Ігоря вбили воїни племені древлян, у яких Ігор збирав данину. Син князя був ще зовсім маленьким, тому головною правителькою стала Ольга.
Помста княгині Ольги древлянам
Ольга дуже горювала через смерть чоловіка і вирішила помститися древлянам. Історичні книги донесли до наших днів розповіді про те, що невтішна Ольга мстила древлянам чотири рази, бажаючи покарати їх і змусити підкоритися.
Відразу після вбивства князя Ігоря древлянський князь Мал вирішив сам одружитися з Ольгою і надіслав до неї послів. Вони прибули до Києва на човнах. А Ольга наказала викопати величезні ями, кинути послів в ці ями прямо разом з човнами і закопати живцем. Це була перша помста Ольги.
Незабаром до Києва знову прибули посли від древлян. Ольга хитрістю заманила їх у лазню, а баню підпалили. Це була друга помста Ольги.
Але і на цьому княгиня не заспокоїлася. Вона сама попрямувала до столиці древлян і запропонувала влаштувати поминальну трапезу по своєму загиблому чоловікові. Напоївши ворогів, вона наказала своєму війську порубати їх мечами. Це була третя помста Ольги.
Через деякий час пОльга знову зібрала своїх воїнів і вирушила до древлян. Древляни обороняли свою столицю і Ользі ніяк не вдавалося завоювати це місто. І тоді вона знову вирішила їх обдурити. Вона зробила вигляд, що більше не хоче завойовувати древлян і мстити за чоловіка, а просить тільки щоб кожен двір у ворожому місті зловив для неї по 3 голуби. Жителі впіймали птахів і віддали Ользі. А з настанням ночі Ольга веліла своїм людям прив’язати до лапи кожного птаха солому, тканину або гілку і підпалити. Воїни так і зробили. Перелякані голуби і горобці відлітали назад в місто древлян, де почалася страшна пожежа. Багато жителів загинули, інших взяли в полон і продали в рабство. Це була четверта помста Ольги.
Хрещення Ольги
В історичних літописах є інформація про те, що в середині свого правління Ольга прийняла християнство. До цього всі правителі Русі були язичниками. Ольга побудувала в Києві багато християнських храмів і намагалася долучити до цієї віри народ і власного сина. Син Ольги Святослав так і не став християнином, але її онук Володимир зробив християнство головною релігією Русі.
У 16 столітті церква визнала княгиню Ольгу святою.
Чому Ольга прийняла християнство?
На той час язичництво не відповідало потребам внутрішньої політики Давньоруської держави. Ольга не могла спертися на язичництво в своїй зовнішній політиці, головною метою якої було розширення економічних, політичних і культурних зв’язків з сусідніми християнськими державами, серед яких головне місце посідала Візантія. Язичництво для багатьох сусідніх держав було символом «варварства». Тому бажання княгині прилучитися до християнства було цілком зрозуміле.