Чому штучні супутники називають очима Землі?

Астрономія

Чому штучні супутники називають очима Землі?

Штучний супутник Землі (ШСЗ) – космічний літальний апарат, що обертається навколо Землі по геоцентричній орбіті.

Штучні супутники називають очима Землі, тому, що завдяки укомплектованому обладнанню для передачі і обробки даних, камерам, телескопам та іншими приладами ми отримуємо та передаємо інформацію про Землю та про найближчий космічний простір.

Супутники переважно створюються як безнадійні, оскільки залишаються на в космічному просторі, проте, деякі з них (в першу чергу, пілотовані і деякі вантажні космічні кораблі) повертаються частково (маючи спусковий апарат) або повністю.

Космічний апарат називають супутником тільки тоді, коли він здійснить більше, аніж один повний оберт навколо планети Земля. Якщо не виконані ці умови, то цей апарат не реєструється як супутник і буде називатися «ракетним зондом».

На орбіту штучні супутники виводяться за допомогою автоматичних багатоступеневих ракет-носіїв. Рух ШСЗ підпорядковане пасивним (тяжіння планет, опір атмосфери Землі) і активним (у випадку, якщо на супутнику встановлено реактивний двигун) силам.

Супутники бувають різні за розмірами, конструктивними схемами, за масою тощо. Енергоживлення апаратури майже всіх супутників проводиться за допомогою сонячних батарей, які встановлюються на зовнішній частині корпусу.

Також Ви можете дізнатися для чого запускають штучні супутники та як це роблять.

Оцініть статтю
Додати коментар