Читати скорочено “Чорна пантера і білий ведмідь” Володимира Винниченка нагадає головні події у житті героїв, сюжет твору. Короткий зміст
“Чорна пантера і білий ведмідь” скорочено читати
Чорна Пантера і Білий Ведмідь — п’єса Володимира Винниченка, написана 1911 року. У п’єсі чотири дії.
Герої твору: художник Корній Каневич (Білий Ведмідь), його невелика родина: дружина Рита – Чорна Пантера, мати, син – немовля і богемне оточення їх – “митці, їхні коханки й моделі”
Це історія молодої сім’ї: невизнаного генія Корнія Каневича і його дружини Рити. Талановитий митець Каневич Білий Ведмідь, не утвердив себе поки ще належним чином; полотно, яке повинне засвідчити його талант, ще нестворене; тож і живе родина за кордоном, в Парижі, займаючи велике ательє, де батько пише картину для осіннього паризького Салону. Сім’я бере безпосередню участь у творчому процесі: Рита з малим Лесиком позує для полотна “Мадонна з немовлям”.
Серед богемного гармидеру, суперечок про мистецтво й митців починає вже з першої дії звучати тривожна нота: маленький Лесик захворів, вся праця Корнія під питанням.
Лесик потрібно вивезти з Парижа в Італію або гори. Тут проявляється егоїстична натура митця, він відмовляється їхати, бо треба закінчити свою роботу. Полотно замінило йому цілий світ. Він помічає зміни на обличчі Лесика, і тут же мчить до полотна, щоб внести ці зміни фарбою. Корній впевнений: для того, щоб дати щось сім’ї — сім’я повинна дати щось йому. Лікар каже Корнію, що треба терміново везти Лесика в Італію, але грошей у сім’ї не має. Рита просить продати полотно, але воно не закінчене і Корній не збирається його продавати, не погоджується навіть отримати за нього аванс, а потім закінчити.
Окрім цього навколо героїв точаться різні інтриги за участю Сніжинки та Мулена. Сніжана – спокусниця, прагне розбити сім’ю Каневичів, влаштувати особисте життя. Вона володіє засобами психологічного впливу, легко впливає на думки Корнія, постійно говорить йому про важливість самовіддачі заради мистецтва.
Конфлікт між подружжям загострюється і дедалі набирає ще більш потворних рис – у ньому боротьба самолюбства і воль, бажання кожного поставити себе, свою правоту вище – жорстка й нищівна війна, у вирі якої гине і дитина, і художній шедевр батька, і саме життя подружжя – все. Недаремно Корній у цій боротьбі поступово втрачає довіру до дружини, до її застережень і сприймає їх лише як прояви самолюбства й егоїзму; втрачає розумні орієнтири в житті і Рита, яка робить немало злих дурниць.
Як і кожна жінка, Рита прагне бачити свою сім’ю щасливою та здоровою. Хворобу сина вона переживає болісно, особливо не отримуючи підтримки чоловіка. У полотні жінка бачить ворога, прагне знищити його. У момент відчаю Рита покидає рідний дім, але невдовзі швидко повертається до сина. Кульмінацією п’єси стає момент, коли Сніжинка і Янсон планували позичити сім’ї гроші і відправити матір із дитиною за кордон. Чоловік пропонує жінці віддатися Мулену за гроші, які «вилікують» Лесика. Для нього важлива душа, вічне, вище, а тіло — це щось зовсім не потрібне.
Змучений хлопчик помирає. Рита не хоче втрачати сім’ю, тому підлаштовується під чоловіка, дозволяє йому докінчити свій шедевр. В кінці твору вона дає Корнію сонних крапель і знищує полотно.
Кохаю цe