Володимир Винниченко хронологічна таблиця

володимир винниченко хронологічна таблиця Хронологічна таблиця

Володимир Винниченко хронологічна таблиця життя і творчості українського прозаїка, драматурга та художника допоможе виділити головні дати його біографії.

Володимир Винниченко хронологічна таблиця

ДатаПодія
26 липня 1880Народився, в місті Єлисаветграді Херсонської губернії в робітничо-селянській родині. Спочатку добре навчався у народній школі. По закінченні школи Володимира віддано до Єлисаветградської гімназії.
1901Він вступив на юридичний факультет Київського університету. Створив таємну студентську революційну організацію, яка звалась «Студентською громадою».
1902Вступив до Революційної української партії (РУП), яка з 1905 року стала називатися Українською соціал-демократичною робітничою партією (УСДРП)
1903Був неодноразово заарештований, виключений з університету. Після чергового арешту й ув’язнення із загрозою довічної каторги Винниченку, за допомогою товаришів, вдалося вирватися з рук царської охранки. Не ризикуючи далі, він емігрував.
1906Збірка оповіданнь „Краса і сила“
1907Знов був заарештований у Києві.Через вісім місяців сидіння Винниченка випущено “на поруки”. Довідавшись про те, що має бути засуджений за свою політичну діяльність на каторгу, Винниченко ще раз емігрував
1910Париж, Німеччина, Петербург. Поява “Чесноти з собою” в російському перекладі; Київ, Кавказ, Полтавщина (Кононівка).
1911Переїзд до Москви через небезпеку життя на Україні. Александринський театр у Петрограді прийняв п’єсу “Брехня” (в перекладі “Ложь”). Нелегальна подорож на Україну.
1917Переїхав до України і став одним з організаторів і керівників Центральної Ради, потім головою уряду – Генерального Секретаріату.
 1918Винниченко очолив опозиційний до гетьманського режиму Павла Скоропадського Український національний союз, рішуче наполягав на відновленні УНР, створенні її найвищого органу — Директорії, головою якої став у листопаді 1918 р. Заарештований гетьманськими офіцерами. Звільнений через протест української громадськості.
 1917 р. —  1919Написав тритомну мемуарно-публіцистичну працю «Відродження нації»
Наприкінці 1919Він вийшов із УСДРП і організував у Відні Закордонну групу українських комуністів, створив її друкований орган — газету «Нова доба», в якій опублікував свій лист-маніфест «До класово несвідомої української інтелігенції», сповістивши про перехід на позиції комунізму.
Вереснь 1921Очолив новостворений комітет допомоги українському студентству в Берліні.
з 1925В еміграції пише п’єси «Брехня», «Чорна Пантера і Білий Медвідь», «Закон», «Гріх» перекладаються на німецьку мову і з’являються в театрах Німеччини та інших європейських країн. Друкуються і перекладаються його романи «Чесність з собою», «Записки Кирпатого Мефістофеля»…. н
6 березня 1951Помер Володимир Винниченко, похований у французькому місті Мужен.
Впродовж останніх 25 років свого життя Винниченко прожив у французькому містечку Мужен, біля Канн, у власному невеликому будинку, де займався літературною творчістю і живописом. Понад 20 його полотен зберігаються в Інституті літератури ім. Т. Шевченка НАН України.

Винниченко хронологічна таблиця: скорочено

Володимир Винниченко хронологічна таблиця: скорочено

1905–1917 перебував на напівлегальному та нелегальному становищі в Російській імперії. Жив в Австрії, Франції, Швейцарії, Iталії.

1916 – видавав журнал «Промінь», переїхав до України

1917 – став одним з організаторів і керівників Центральної Ради, згодом головою першого українського уряду – Генерального Секретаріату. Після повалення гетьмана П. Скоропадського Винниченко був одним з керівників Директорії – нового уряду Української Народної Республіки. Закінчив твори “Гріх”, “Між двох сил”

1920ті — емігрує з України. У еміграції пише п’єси «Брехня», «Чорна Пантера і Білий Медвідь», «Закон», «Гріх», які мають успіх у театрах Європи.

1926 – “Сонячна машина”

1950 – “Слово за тобою, Сталіне”

1951 – помер у французькому місті Мужен.

Оцініть статтю
Додати коментар

 1. миша

  супер спасибо

  Відповіcти
 2. Соня Вишневенко

  В Україні,геній

  Відповіcти
 3. Максим

  Супер.Дякую

  Відповіcти
 4. Пророк

  Джей Джи проста гений, как Кодзима
  Заебумба

  Відповіcти
 5. Шабанов Тарас

  Мені таке на урок задавали робити.

  Відповіcти