Цікаві факти про Чингісхана розкажуть про життя і діяльність відомого полководця.
Чингісхан: цікаві факти
Чингісхан засновник найбільшої в історії людства континентальної імперії.
З самого раннього віку Чингісхан був змушений боротися з жорстокістю життя в монгольському степу. Суперники-татари отруїли його батька, коли йому було всього дев’ять років, а пізніше його власне плем’я вигнало його сім’ю. У його юнацькі роки конкуруючі клани викрали його і його молоду дружину, а Чингісхан був певний час в якості раба, перш ніж втік з полону. Незважаючи на всі ці труднощі, до 20 років він зарекомендував себе як грізний воїн і лідер. Зібравши армію прихильників, він почав укладати союзи з главами сусідніх племен. До 1206 року він успішно консолідував степові конфедерації під своїм стягом.
Зовнішність великого монгольського правителя була далека від «класичної» монгольської. У нього були блакитні очі і русяве волосся.
У 14-річному віці юнак піймав рибу і приніс її додому. Зведений брат Бектер вирвав з його рук рибину і з’їв сам, не поділившись ні з ким. Розлючений Темучин ганявся за братом і застрелив його з лука.
Чингісхан користувався цікавим способом захоплення влади. Він видавав своїх дочок заміж за союзних правителів. Так, за привілей одружитися з дочкою Чингісхана, правитель повинен був вигнати інших дружин. Таким чином, дочки монгольського правителя залишалися єдиними в черзі на престол. Потім їхніх чоловіків відправляли воювати на чолі армії. Практично кожен гинув у бою, а дочки хана правили величезною територією, яка простягалася від Жовтого моря до Каспійського моря.
У Чингісхана було більше 500 дружин. Вони народили йому багато дітей. Але тільки перша дружина Берт, залишалася супутником життя Чингісхана, і тільки її сини вважалися його законними спадкоємцями.
Чингісхан є найбільшим завойовником світу. Монголи за допомогою незнаної до того мобільної кінної армії і дипломатичних хитрощів поставили на коліна багато розвинених країн. Чингісхан руйнував міста, забрав незліченну кількість життів, і ввійшов в історію як один із найбільш безжалісних варварів, яких тільки бачила земля. Чингісхана вважають винним у загибелі близько 40 млн людей. Після себе він залишив величезну імперію і велику таємницю — що сталося з тоннами золота і срібла, предметами мистецтва, які він привіз у Монголію з найвеличніших міст того часу. Вважають, що їх було поховано разом з ним.
Немає того, хто переміг Чингісхана. Помер він досить банально: впав з коня і захворів. Після смерті його поховали в секретному місці. Раби в супроводі солдатів вивезли його тіло в пустелю. Після того як була підготовлена могила, всіх рабів вбили, щоб ті не змогли видати таємницю поховання. Воїни протягом дня їздили над могилою на конях, щоб приховати сліди і навіть посадили дерева. Повернувшись в табір, воїнів також вбили. До сих пір могила Чингісхана не знайдена.
Чингісхан в 1204 році заснував систему писемності – староуйгурську писемність.
Він був скромною людиною, не звів жодного пам’ятника на честь своїх завоювань.
На момент смерті керував гігантською державою, що простягалася від Японського моря до Каспійського. Імперія Чингісхана займала 16% світової території.
Великий хан поважав талант, він зазвичай просував своїх офіцерів по навичкам і досвіду, а не за класом чи походженням.
У Монголії та Китаї він вшановується як національний герой.