Де використовують рентгенівські промені?
Кожен з нас хоча б раз у житті робив рентген. Найвідомішою рентгенівською процедурою, яку починають робити всі діти з 14 років, є флюорографія. Вона допомагає виявити хвороби легенів на досить ранніх стадіях.
Іноді навіть малюкам доводиться робити рентген, щоб правильно поставити діагноз, наприклад, при бронхіті або пневмонії.
Люди щосили користуються цією технологією вже кілька десятиліть і не лише в медицині. Крім знайомої практично всім флюорографії бувають і інші форми рентгена.
- Мамографія
Мамографія використовується в області жіночого здоров’я. При цьому типі рентгена досліджуються молочні залози. Дози рентгенівського випромінювання дуже малі, тому допомагають побачити будь-які ущільнення в тканинах грудей. Це найвірніший спосіб для визначення онкологічних захворювань у жінок на ранніх стадіях.
- Томографія
Томографія є одним з наймолодших, але при цьому найвірогіднішим способом для діагностики різних захворювань. За допомогою томографії можна досліджувати практично будь-який орган, буквально проникнувши через шкіру. Але найбільш вражаючим є те, що комп’ютерна візуалізація результату дослідження настільки якісно відображається на моніторі, що неозброєному оком буде видно проблема в організмі навіть самому пацієнту.
- Рентген в стоматології
На рентгенівському знімку щелепи видно пошкодження і порожнечі всередині зубів. Це допомагає стоматологам визначити хворі зуби і правильно призначити план лікування.
- Флюороскопія
Ще один варіант рентгена – це флюороскопія. Скільки разів ви бували в аеропорту? Чи пам’ятаєте ви стрічку, куди необхідно поставити сумку, щоб вона проїхала через спеціальний рентген-апарат, завдяки якому співробітники аеропорту на своєму моніторі бачать все-все, що знаходиться всередині сумки? Ця процедура і називається флюороскопія. Дози опромінення при цьому дуже і дуже малі, тому такі апарати можуть розміщуватися повсюдно. Націлена дана процедура в першу чергу на безпеку, так що не тільки в медицині використовується рентген.