Де живуть равлики?

равлик для дітей Цікаві факти про тварин

Де живуть равлики знають не всі, адже в місті їх практично не побачиш. Якого кольору равлик? Скільки живуть равлики? Відповіді на свої запитання Ви знайдете нижче.

Де живуть равлики?

Равлики відомі ще з античного періоду. Давньогрецький вчений Пліній Старший згадував про розведення равликів для прожитку найбідніших верств. Сьогодні ж створюються цілі ферми для розведення молюсків. Однак їх смакові якості можуть оцінити лише гурмани.

Ареал поширення равликів включає майже всі кліматичні зони Землі, винятком є тільки регіони вічної мерзлоти і безводні рівнинні пустелі.

Найбільша кількість видов равликів мешкає в прибережній зоні тропічних і субтропічних морів.  Брюхоногі молюски населяють теплі води Тихого океану і Середземного моря, глибини Північного Льодовитого океану і Баренцового моря.

Равлики поширені в тропічних вологих лісах Південної Америки і Африки; парках Північної Америки. Живуть равлики і в Європі, велика кількість їх є і в Україні, в прісноводних водоймах Іспанії, Франції, Індії, Китаю, Німеччини і Японії.

Основна умова для життя равликів – підвищена вологість, в іншому випадку тіло тварини пересохне і вона загине.

Скільки живуть равлики?

Тривалість життя равлика залежить від його виду та умов проживання.

цікаві факти про равликаНаприклад, у природі виноградний равлик живе в середньому 7-8 років, але нерідко може дожити і до 20 років, якщо не буде з’їдений хижаком. Зареєстрований рекорд становить 30 років, проте в даному випадку равлика тримали в домашніх умовах.

Ахатини живуть в природі 5-6 років, а іноді досягають і 10-річного віку.

Виноградний равлик середовище проживання

Равлики мешкають не тільки на виноградниках, а й в листяних лісах, в садах, ярах з заростями чагарнику. Їх улюблене середовище, як теплолюбних особин, лужна реакція і вапняковий грунт. Вони населяють європейську частину материка, Північну Африку і Передню Азію, Південну Америку. Равлики зустрічаються поблизу житлових будинків і магістралей.

Равлики ахатини середовище проживання

Цих равликів можна зустріти в Кенії, Мозамбіку, Ефіопії і Сомалі. В кінці XIX століття ахатини були завезені в Таїланд, Індію і Калімантан. У ХХ столітті вони поширилися по Новій Зеландії, Австралії, залишивши позаду Гавайські острови і Японію. Сьогодні їх часто тримають в якості домашніх тварин в акваріумах і тераріумах.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. настя

    мені сподобалося цікаві факти про равликів

    Відповіcти