Дені Дідро цікаві факти з життя відомого французького письменника і драматурга, філософа-просвітителя Ви дізнаєтеся в цій статті.
Дені Дідро цікаві факти
Він був відомий як письменник, мистецтвознавець і філософ з Франції.
Його матір’ю була Ангеліка Вігнерон, а його батьком був Дідьє Дідро. Дідьє був ножових справ майстром, ця професія передавалася в родині з покоління в покоління протягом двох століть. У Дені було п’ять братів і сестер, але тільки троє з них дожили до дорослого віку. Він захоплювався своєю сестрою Деніз.
Енциклопедія була заснована Дідро і Жаном Ле Рондо Даламбером. Він також працював в якості вкладника і редактора.
Батько хотів щоб Дідро став адвокатом, але він вирішив присвятити своє життя науці. Батько відмовив Дені у допомозі і грошах, таким чином, двадцятирічний Дідро опинився на вулиці без жодної копійки. Настільки сильна була його пристрасть до наук, що він не побоявся розірвати відносини з сім’єю і залишитися жебраком.
Дені став давати приватні уроки, але дохід від них виходив вкрай мізерним. У нього була досить дивна манера займатися з учнями. Якщо він бачив в підлітку дар до наук, то навіть якщо той був бідний і не міг заплатити, міг просиджувати з ним з ранку до пізньої ночі. Нездар, хоч і багатих, навчати не бажав. З таким ставленням до приватних уроків Дідро часом голодував.
Дені Дідро забував дні, місяці, роки і імена близьких людей.
Дідро помер від хвороби шлунково-кишкового тракту в Парижі 31 липня 1784 року.
Особисте життя Дені Дідро
У 1743 році Дідро знімав кімнату у вдови збанкрутілого ремісника пані Шампьон. У неї була дочка Анна. Вони закохалися і незабаром таємно одружилися. Однак шлюб не був щасливим, хоч в ньому і народилася улюблена дочка Дідро.
Незабаром він став зраджувати дружині, а в 1757 полюбив Софі Волан. Їм обом було вже за сорок. Їхній роман тривав близько 30 років, за цей час було написано понад п’ятсот листів.
Дідро вирішив продати свою бібліотеку, коли хотів дати посаг своїй дочці. Покупцем була Імператриця Катерина II. Дідро призначили на роль бібліотекаря імператриці, поки книги були в Парижі.