“Душа метелика” аналіз

душа метелика аналіз Аналіз твору

Галина Пагутяк “Душа метелика” аналіз твору допоможе зрозуміти новелу у якій письменниця по-філософському осмислює людське життя.

“Душа метелика” аналіз (паспорт твору)

«Душа метелика» – філософський твір Г. Пагутяк, в якому вона роздумує над життям людини: життя земне та життя після життя. Вона порівнює наше життя з крихким та коротким життям метелика, який летить на світло і гине. І все-таки постійно з’являються нові метелики, які знову летять на світло…

АвторГалина Пагутяк

Рік написання1999

Напрям – модернізм

Течія – екзистенціалізм

Рід – епос

Жанр – філософська новела

Тема – роздуми про життя людини

Ідея – утвердження ідеї швидкоплинності та циклічності людського життя

Проблематика:

  1. Пошук сенсу буття;
  2. Гармонія людини та природи;
  3. Нерушимий зв’язок людини із законами всесвіту;
  4. Життя та смерть;

Образи твору “Душа метелика”

Головним образом новели є лірична героїня, яка по-філософському осмислює людське життя. Вона просить надвечір говорити тихо, щоб не збудити дощ, бо тоді він йтиме цілу ніч і не дасть нікому заснути. Не треба сердитися на вітер, бо він може вдарити в обличчя… Коли запалимо світло, біймося за комах, бо вони тільки народилися й можуть сплутати сонце з лампою… Дитинство, розквіт, старість – це не дім часу, а стан душі, ніби гра… Як добре все-таки не бути людиною, бо це найбільш неприродна істота»

Образи-символи твору

Метелик є символом прагнення до світла. Людина, яка борсається у прірві життя, нагадує метелика. Світло для неї стає стимулом яскравого горіння.

В образі людинометелика втілюється жага до життя і смерті.

У цьому творі Галина Пагутяк розповідає про життя, як про швидкоплинне, ніжне, таке яке може легко розбитися, загинути, як метелик, що летить на світло лампи і згорає. Тому треба намагатися жити в гармонії з природою, про що ми дуже часто забуваємо. Твір показує, що потрібно бути відповідальними за свої вчинки та дії. Теперішній світ досить жорстокий, і люди часто ціною неймовірних зусиль прагнуть досягти сумнівної за своєю цінністю мети, отримати матеріальні блага, але забувають про цінності духовні.

Питання до твору “Душа метелика”

Письменниця називає людину в новелі «Душа метелика»?
Чому надвечір треба розмовляти тихо?
Хто може сплутати сонце з лампою?
Оцініть статтю
Додати коментар