Цікаві факти про двокрилих комах викладені в цій статті.
Двокрилі: цікаві факти
Двокрилі комахи – представники загону безхребетних, клас комах. Вони відрізняються наявністю однієї пари крил, повним метаморфозом. Сьогодні відомо більше 100 000 видів.
Відомі представники – мухи, комарі, мошки, ґедзі. Вони поширені повсюдно від тундри до пустель тропіків. Згідно з археологічними розкопками двокрилі жили ще в юрському періоді.
Вони не є громадськими комахами, рідко збиваються в зграї – тільки для відпочинку, спарювання і в разі великої кількості їжі. Велика частина веде одиночний спосіб життя.
На відміну від більшості комах з двома парами крил, у комарів і мух в ході еволюції збереглася тільки передня пара крил.
Гедзі стали так називатися так через короткозорість комах. Вони на великих відстанях сприймають ті предмети, які знаходяться в русі. Тобто бачать не сам предмет, а безпосередньо рух, який сприймають за свою здобич. Часто переслідують неїстівні об’єкти – поїзди та автомобілі. Гедзі накопичуються в місцях проживання великих домашніх тварин.
Мухи обожнюють послід великих тварин (особливо корів, коней), так як він багатий на напівпереварені залишки їжі. Ними годуються личинки. З цієї причини мухи відкладають свої яйця в гній.
Найнебезпечніші комахи на планеті – це комарі. Вони переносять смертельні віруси і бактерії. До речі, людей і тварин кусають тільки самки. Самці харчуються соком і нектаром рослин.
Москіти з’явилися більше 175 мільйонів років тому в Юрську епоху. У застиглому бурштині комах міститься ДНК динозаврів.
У Новій Зеландії і Австралії можна побачити незвичайних комариків – «грибних». Вони нешкідливі і харчуються підземними грибами, що ростуть у вологих і темних печерах. Їх личинки можуть виробляти енергію як світлячки, створюючи надзвичайні «малюнки» на стелі печер.
Найкровожерливіші комахи – мухи цеце. Вони нападають на всі теплі об’єкти … навіть на працюючий автомобіль! Від них врятувалися тільки зебри. Вчені ще не зрозуміли, чому їх чорно-біле забарвлення відлякує комах.
Викопні комарі сягали 5 см в довжину.
У містечку Комарно (Канада) встановлено найбільший пам’ятник комару. Сталеву статую встановили в 1984 році. Розмах крил комахи з металу становить 5 м.