Джанні Родарі цікаві факти з життя та творчості відомого італійського письменника Ви дізнаєтеся в цій статті.
Джанні Родарі цікаві факти
Майбутній літератор рано втратив батька: власник невеликої пекарні Джузеппе помер, коли синові було 9 років. У дитинстві Родарі часто хворів, але вже з раннього віку стало ясно, що хлопчикові подобається творчість: він із задоволенням малював, грав на скрипці, писав вірші і багато читав. Та читав хлопчик далеко не дитячу літературу: твори Ніцше і Шопенгауера, роботи Леніна і Троцького.
У дитинстві мріяв стати художником, потім захоплювався музикою, а пізніше мріяв стати винахідником іграшок. І не звичайних, а зовсім нових, неймовірних, які б змогли бути цікавими дуже довго.
Джанні три роки присвятив грі на скрипці.
Грошей на навчання не було, тому Родарі навчався в духовній семінарії, так як учнів там й годували, і одягали.
У 17 років почав викладати в початкових класах місцевих сільських шкіл. Йому подобалося працювати з дітьми, придумувати для своїх учнів забавні і повчальні історії.
В Італії Джанні Родарі довгий час залишався невідомий як письменник, та й сам себе він сприймав лише як журналіста.
Джанні Родарі був атеїстом.
У 1953 році Джанні одружився, його дружиною стала Марія Тереза Ферретті. Через 4 роки у пари народилася дівчинка Паола.
У 1967 році літератора визнали найкращим письменником Італії, а в 1970-му він отримав найпрестижнішу премію Ханса Крістіана Андерсена і став всесвітньо відомий.
Після публікації роману-казки “Пригоди Чиполліно” римська церква заборонила дітям праведних католиків її читати, а з церковних кафедр Родарі називали єретиком і розпусником. Його книги служителі католицьких церков іноді навіть спалювали перед храмами.
Коли Родарі вперше відвідав Радянський Союз разом з донькою Паулою, та попросилася в магазин іграшок. У вітринах “Дитячого світу” здивований письменник побачив персонажів своїх казок.
Як писав Джанні Родарі в своїй єдиній книжці для дорослих ( «Граматика фантазії»), «в дійсність можна увійти з головного входу, а можна влізти в неї – і це куди забавніше – через кватирку». Сам він так завжди і робив.
За казками Джанні Родарі знято кілька картин і створено більше десятка мультфільмів.
В останні роки свого життя, він вже нічого не писав, але продовжував активно займатися просвітницькою роботою серед дітей.
У 1979 році, після чергової поїздки до Радянського Союзу, його здоров’я, й так не дуже міцне, ще погіршилося. В нозі утворився тромб. Він помер у Римі після хірургічної операції у квітні 1980 р.
дамой