Джордж Гершвін коротка біографія і творчість американського композитора на українській мові описані нижче.
Джордж Гершвін біографія скорочено
Народився майбутній композитор 26 вересня 1898 року в родині єврейського емігранта з Одеси. Справжнє його ім’я – Яків Гершович.
Дитинство провів в районі Іст-Сайд, Нью-Йорк. Батьки навіть не підозрювали, яким музичним талантом володів Джордж, поки не купили піаніно для його старшого брата. Взявши пару уроків музики у різних педагогів, Гершвін вирішив присвятити свою юність багатогодинним імпровізаціям за музичним інструментом.
Через 2 роки відбувся перший композиторський дебют Джорджа Гершвіна: його музика прозвучала на сцені одного з музично-холів на Бродвеї. Композитора помітили нью-йоркські продюсери. Один з музичних творів Гершвіна, – це пісня «Сван», – увійшла в мюзикл «Синдбад».
У 1919 році був поставлений мюзикл «Ла Ла Люсіль», музика до якого була повністю написана Гершвіним. За 6 років композитор створив музику до понад 40 вистав. Він був популярним, але не збирався зупинятися. За словами Джорджа, він мріяв стати «справжнім композитором». Гершвін не соромився просити про уроки композиції таких знаменитих сучасників як: Шенберга, Стравінського, Равеля, відточуючи свою гру на фортепіано.
З 1920 по 1924 Гершвін багато працює, пишучи щорічно десятки творів, серед яких знаменита опера «Blue Monday». Тяжіння Джорджа до блюзу і джазової музики яскраво проявляється в їх спільній діяльності з джаз-бендом Пола Уайтмен. Для цього колективу Гершвін складає «Рапсодію в стилі блюз». На прем’єрі, яка пройшла з великим успіхом, був присутній сам Рахманінов.
Крім створення класичних творів, Джордж Гершвін пише з успіхом музику для театральних вистав і Голлівуду. У 1932 році він отримує Пулітцерівську премію (до речі, вперше цю премію вручили за музичну постановку), а вже в 1935 році проходить вдала прем’єра найбільшого і масштабного твору композитора – опера «Поргі і Бесс».
На жаль, знаменитий композитор прожив коротке життя: в 1932 році у нього виявилися симптоми пухлини головного мозку. Проведена хірургічна операція виявилася безрезультатною, і 11 липня 1937 року Гершвін помер, так і не прийшовши до тями.