Каміль Сен-Санс коротка біографія та цікаві факти

Композитори

Каміль Сен-Санс біографія українською та цікаві факти з життя французького композитора, органіста, диригента, музичного критика і письменника зібрані нижче.

Каміль Сен-Санс коротка біографія

Шарль-Каміль Сен-Санс з’явився на світ 9 грудня 1835 в Парижі в сім’ї чиновника управління внутрішніх справ Франції. Батька хлопчик втратив ще в дитинстві, тому його вихованням займалися мати, бабуся і няня з медичною освітою. Саме бабуся розпізнала у внукові музичний талант.

У 7-річному віці його віддали на навчання до композитора Каміля Стаматі. Він займався розвитком гнучкості кистей і рухливості пальців хлопчика, а також грою на фортепіано. У 1845 році він дебютував на сцені «Salle Pleyel» виконуючи твори Бетховена і Моцарта. Потім юнак готувався до вступу в консерваторію. Через 3 роки підліток здав іспит і почав навчатися в органіста Франсуа Бенуа, а також в майстра композиції Фроманталя Галеві.

У студентські роки Каміль проявив видатні творчі здібності і відмінно знав загальноосвітні предмети. Він цікавився філософією, археологією і астрономією і поповнював знання в цих областях протягом усього життя.

У 1952 році Сен-Санса виграє першу премію в музичному змаганні товариства «Sainte-Cécile». Консерваторію він закінчив у 1853 році і влаштувався на посаду органіста церкви церкви Сен-Меррі. Незабаром французький композитор перейшов на роботу в імперську церкву Святої Магдалини.

У 1861 році композитор зайнявся викладанням в музичній паризькій школі Нідермейера. Він ввів в програму навчання творчість сучасних композиторів. Композиторську діяльність він відновив в 1865 році коли кинув викладання. За часів Паризької комуни Каміль знаходився в Англії, даючи концерти, щоб заробити кошти для життя. У 1871 році Сен-Санс повертається в Париж і засновує суспільство французької музики «Ars Gallica». У 1877 році відбулася прем’єра твору «Срібний дзвіночок», написаного на честь великого мецената Альберту Либонь, в залі Паризького театру.

На знак подяки за твір меценат залишив Камилю спадок. І він повністю присвятив своє життя творчості.

Апогеєм його композиторської діяльності стала опера «Генріх VIII», за яку Сен-Санса визнали в Англії талановитим композитором. Лондонська філармонія в 1886 році замовила автору твір «Органна симфонія №3 до мінор». Прем’єра відбулася на території Туманного Альбіону і принесла йому захоплення слухачів і критиків.

У період 1890-1900-тих років Каміль дає концерти не тільки у Франції, але і за її межами. Разом з тим він часто відвідував Лондон і США. Останній сольний концерт відбувся восени 1921 року.

Незабаром композитор в зв’язку з погіршенням здоров’я переїжджає в Алжир і знаходиться там до 1889 року. У наступному році музикант осідає в Парижі, де провів решту життя. Наприкінці 1921 року Каміль Сен-Санс зробив останню спробу здійснити переїзд в Алжир на зиму. Помер композитор 16 грудня 1921 від серцевого нападу.

Каміль Сен-Санс твори: «Симфонія ля мажор», п’єса «Джини», «Симфонія №1», «Град Риму», «Концерт для фортепіано ре мажор», «Les noces de Prométhée», «Концерт для фортепіано №2 соль мінор »,« Прядка омфаліт »,« Танець смерті »,« Срібний дзвіночок »,« Реквієм »,« Самсон і Даліла »,« Карнавал тварин »,« Акваріум »і« Лебідь ».

Каміль Сен-Санс цікаві факти

У дитинстві Каміль любив слухати поступово зростаючий шум чайника, який закипає.

Довгий час композитор був холостяком і жив разом зі своєю матір’ю. У 1975 році він, нарешті, одружився на дівчині Марі-Лора Трюффо. Мати не дала схвалення на шлюб і постійно заважала їм. У них народилося двоє дітей, які померли ще в дитячому віці. Так, син Андре випав з вікна, а молодший помер від запалення легенів.
Після смерті дітей у композитора трапився нервовий зрив. Після трагічних подій подружжя прожило разом всього три роки, а потім Каміль покинув дружину. Після цього він ще років 10 прожив з матір’ю.

Після смерті матері композитор замислювався про самогубство.

Його вважають першовідкривачем в записі музики.

Музикант прославився як творець робіт по музичній теорії, займався редагуванням творів старих авторів і диригентською роботою.

Брав участь під час франко-прусської війни.

Мав хворобу очей і боровся з туберкульозом.

Цікавився мистецтвом, історією, релігією, математикою, археологією і астрономією.

Оцініть статтю
Додати коментар