Ернест Резерфорд цікаві факти з життя британського фізика розкажуть про його дитинство, навчання, досягнення, відкриття та особисте життя. Найбільш відомий Ернест Резерфорд тим, що це він фактично ввів терміни «альфа» і «бета» щодо радіації
Ернест Резерфорд цікаві факти
1.Ернест Резерфорд відомий як «батько ядерної фізики» і вважається одним з найбільших експериментаторів.
2.Резерфорд був 4 з 12 дітей. Його батько був фермером, а мати вчителькою.
3;Мав хорошу пам’ять, богатирське здоров’я і силу. З відзнакою закінчив початкову школу.
4.Попри те, що Ернест Резерфорд займався дослідженнями в галузі фізики, йому вручили Нобелівську премію з хімії. Це стало несподіванкою і для нього, і для інших вчених.
5.Резерфорд був першою людиною з Океанії, який отримав Нобелівську премію
6.Своє перше відкриття він зробив в 1898 році, коли йому було 27 років. Це були компоненти радіоактивного випромінювання. Ернест Резерфорд назвав їх альфа-і бета-промені.
7.У кого брав уроки математики Ернест Резерфорд? У Дж.Х.Х. Кука, викладача в Кентерберійському коледжі.
8.Вчений відкрив еманацію торію і розгадав природу так званої індукованої радіоактивності. Спільно займаючись дослідженнями з Содді, вони відкрили таке явище як радіоактивний розпад і вивели його закон.
9.Він був посвячений в лицарі в 1914 році
10. Вчений написав книгу «Радіоактивність», яка принесла йому популярність і визнання.
11.Ернест Резерфорд був президентом Королівського товариства в 1925-1930 роках, а також Британської асоціації сприяння розвитку науки. Його в 1925 році взяли в члени Ордена заслуг, а в 1931 році він отримав звання пера і титул лорда Нельсона.
12.Він працював над практичними проблемами виявлення підводних човнів під час першої світової війни.
13.Подорожуючи по світу по роботі, він одного разу зупинився в пансіонаті. Ернест закохався в Мері Ньютон, дочку жінки, яка володіла пансіонатом. Вони одружилися в 1900 році. У них була дочка.
14.Любив гру в гольф і захоплювався автоспортом.
15.Ернест Резерфорд був першим випускником, який не закінчивши Кембридж, проводив науково-дослідну роботу під керівництвом сера Томсона в Кавендішській лабораторії.
16.За добрий характер студенти-однокурсники прозвали майбутнього батька ядерної фізики Крокодилом.
17.Він зображений на банкноті номіналом 100 доларів Нової Зеландії.
18. Він допоміг винайти усім відомий лічильник Гейгера
Резерфорд працював з німецьким фізиком Гансом Гейгером, на честь якого названо пристрій, над розробкою електричного лічильника іонізованих частинок.
19. Елемент 104, резерфордій, названий на його честь
20.Резерфорд несподівано помер через 4 дні після термінової операції з приводу несподіваного захворювання — защемлення грижі — у віці 66 років.
Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися цікаві факти з життя Ернеста Резерфорда.
“Його батько був фермером, а мати учителем” – а не вчителькою?? І ще одне: “грижа” (укр. “кила”) буває защемленою (а не “ущемленою”). Тома варто виправити.
Когда Резерфорду построили здание института физики, он сделал вокруг него пустошь, и немножко притоптал её. А когда сотрудники протоптали самые кратчайшие дорожки до порога института, тогда он по этим дорожкам сделал тротуары, а вокруг них посадил газоны. Вот такие они, англичане.