Всі ми читали або чули про роман Війна і мир, але не всі зможемо з першого разу згадати дійових осіб роману. Головні герої роману Війна і мир – люблять, страждають, проживають життя в уяві кожного читача. Коротка характеристика героїв “Війна та мир” наведена в цій статті.
Головні герої Війна і мир
Головні герої роману Війна і мир – Наташа Ростова, П’єр Безухов, Андрій Болконський.
Досить складно говорити, який головний, так як у Толстого персонажі описуються як би паралельно.
Головні персонажі різні, у них різні погляди на життя, різні прагнення, але біда загальна, війна. І Толстой показує в романі не одну, а безліч доль. Історія кожного з них унікально. Немає найкращою, немає найгіршою. Тому добре і погане ми розуміємо в порівнянні.
Наташа Ростова – одна з головних героїнь зі своєю історією і бідами, Болконський теж один з кращих персонажів, чия історія, на жаль, повина була мати кінець. Він сам вичерпав свій життєвий ліміт.
Безухов П’єр – один з головних героїв роману; спочатку герой повісті про декабриста, з задуму якої виник твір. Безухов трохи дивний, втрачений, невпевнений, але його доля химерно піднесла йому Наташу.
Ахросимова Марія Дмитрівна – московська бариня, відома всьому місту «не багатством, не почестями, але прямотою розуму і відвертою простотою звернення».
Багратіон – один з найвідоміших російських воєначальників, герой Вітчизняної війни 1812 р, князь. У романі виступає як реальна історична особа і учасник сюжетної дії.
Берг – німець, «свіжий, рожевий гвардійський офіцер, бездоганно вимитий, застебнутий і причесаний». На початку роману поручик, в кінці – полковник, який зробив непогану кар’єруі має нагороди.
Болконська Ліза – дружина князя Андрія, за якої у світлі закріпилося ім’я «маленької княгині».
Болконська Марія – княжна, дочка старого князя Болконського, сестра князя Андрія, згодом дружина Миколи Ростова. Марія дуже релігійна, приймає прочан та подорожніх, терплячи глузування батька і брата.
Болконський Андрій – один з головних героїв роману, князь, син Н. А. Болконського, брат княжни Марії.
Болконський Микола Андрійович – князь, генерал-аншеф, відставлений від служби за Павла I і засланий в село.
Болконський Ніколенька – син князя Андрія і «маленької княгині», що народився в день смерті матері та повернення батька, який вважався загиблим.
Денисов Василь Дмитрович – бойовий гусарський офіцер, гравець, азартний, галасливий.
Долохов Федір – семенівський офіцер, відомий гравець і бретер.
Друбецкой Борис – син княгині Ганни Михайлівни Друбецкой; з дитинства виховувався і подовгу жив у родині Ростових, яким через матір доводиться родичем, був закоханий в Наташу.
Каратаєв Платон – солдат Апшеронського полку, що зустрівся П’єру Безухова в полоні.
Курагін Анатоль – син князя Василя, брат Елен і Іполита, офіцер.
Курагін Василь – князь, батько Елен, Анатоля та Іполита; відома і впливова в петербурзькому світі людина, що займає важливі придворні пости.
Курагіна Елен – дочка князя Василя, а потім дружина П’єра Безухова. Блискуча петербурзька красуня.
Кутузов – головнокомандувач російською армією. Учасник реальних історичних подій, описаних Толстим, і одночасно сюжету твору.
Наполеон – французький імператор; реальна історична особа, виведена в романі, герой, із зображенням якого пов’язана історико-філософська концепція Л. М. Толстого.
Ростов Ілля Андрійович – граф, батько Наташі, Миколи, Віри і Петі Ростова, відомий московський пан, багач, хлібосол.
Ростов Микола – син графа Ростова, брат Віри, Наталки та Петі, офіцер., гусар; в кінці роману чоловік княжни Марії Болконської.
Ростов Петя – молодший син графа Ростова, брат Віри, Миколи, Наташі.
Ростова – графиня, жінка зі східним типом худого обличчя, років сорока п’яти.
Соня – племінниця та вихованка старого графа Ростова, що виросла у його родині.
Тушин – штабс-капітан, герой Шенграбенського бою.
Шерер Ганна Павлівна – фрейліна та наближена імператриці Марії Федорівни, господиня модного в Петербурзі великосвітського «політичного» салону.
Щербатий Тихон – мужик з Покровського під Гжат, що пристав до партизанського загону Денисова.