“Гуси-лебеді летять” характеристика Михайлика з твору М.Стельмаха допоможе розкрити його образ, риси характеру та цитати до образу Михайлика.
Характеристика образу Михайлика з твору “Гуси-лебеді летять”
Образ Михайлика розкривається різними засобами: тут використовується і самохарактеристика і розповідь інших про вчинки Михайлика, про ставлення до нього батьків, дядька Себастіяна тощо.
Михайлик — простий сільський хлопчик, син бідняків. Він дуже допитливий — йому все хочеться знати, до всього дійти своїм розумом або ж довідатися від дорослих.
Наслухавшись казок, легенд і розповідей свого діда Дем’яна, любимої ним бабусі, Михайлик бачить світ саме крізь призму цих казок і розповідей. Він любить зорі у високому небі, запах жита в полі і різних трав у лісі, любить слухати перепілку в житі і стук дятла на старій груші… Світ для нього — це дивне видіння, дійсність часто в його схвильованій уяві переплітається з чарівною казкою-мрією чи романтичною легендою. Він чуйно прислухається до бентежних звуків гусей-лебедів у високому весняному небі і з подивом заглядає до гніздечка лісової куріпки, де лежать безпомічні пташенята,
Михайлик — талановитий хлопець. Ще в школі він береться за перо письменника, починає писати п’єси. Спочатку Михайлик багато перечитав їх, особливо таких, де є стрілянина. А потім і сам заходів написати п’єсу.
Гумористичні сцени весь час перемежовуються з ліричними. Вони пропускаються крізь світосприймання хлопчика,
У Михайлика можна багато чого повчитися: селянської ґрунтовності, природної, від батька-матері засвоювання мудрості, щирості й відкритості, усього того, що протистоїть «хворобі віку» — холодноокості.
Стельмахів Михайлик налаштований на казкове сприйняття світу, це поетична душа, яку «видіння казки» не раз бере на свої крила.
Подорослівши, Михайлик (чия мрія стати письменником таки збулася) мав підстави сказати про пору власного дитинства, як про «по-своєму прекрасний час». Передусім тому, що попри тяжкі нестатки звідав він і радість спілкування з людською дорогою і красою, вбираючи в свою душу отой самий лад хліборобського життя, хай і порушений гострими соціальними катаклізмами.
Характеристика Михайлика “Гуси-лебеді летять” за планом
- Михайлик — головний герой твору, бідний сільський хлопчик.
- Родина Михайлика “Гуси-лебеді летять” – батько, матір, баба, дід.
- Портрет і зовнішність героя.
- Риси характеру Михайлика: а) чемний; б) добрий; в) працьовитий; г) шанобливий; д) кмітливий; е) цілеспрямований; є) допитливий
- Прагнення героя: а) жага до навчання; б) любов до природи; в) пізнати світ; г) читання книг та написання власних творів
- Михайлик та інші герої твору.
- Значення образу Михайлика.
Життєві принципи Михайлика “Гуси-лебеді летять”: любов до природи, працелюбність, допомога людям. Він хоче бути: людяним, чесним, добрим, чуйним, щедрим та ласкавим.
Захоплення Михайлика “Гуси лебеді летять”: любив спостерігати за природою, читати книжки. У свої 9 років прочитав “Кобзаря” і “Ниву”, казки та інші книги.
“Гуси лебеді летять” М. Стельмах. Аудіокнига (дуже скорочено)
Помогите сделать план характеристику Михайлика
Вообще норм✌
дякую!
Очень помогло
Спасибо