“Гуси-лебеді летять” головні герої

гуси лебеді летять герої 7 клас

“Гуси-лебеді летять” Стельмах головні герої

“Гуси-лебеді летять” головні герої діляться на позитивних та негативних.

 • Михайлик, його мати та батько, дід і баба, попова наймичка Мар’яна, дівчина Люба, кобзар Левко, майстер на всі руки дід Дем’ян, ну і, звичайно, дядько Себастіян — це полюс добра.
 • А полюс зла — улізливий кар’єрист Юхрим Бабенко, «скупий рицар» дядько Володимир, дядько Сергій з його «темною душею»…

“Гуси-лебеді летять” характеристика головних героїв (коротко)

Михайлик — простий сільський талановитий хлопчик, син бідняків. Він дуже допитливий — йому все хочеться знати, до всього дійти своїм розумом або ж довідатися від дорослих.

гуси лебеді летятьБатько Михайлика — лицар-хлібороб. В образі Панаса Дем’яновича втілена ота вікова селянська мудрість і доброта, що так характерна для простих, чемних трудівників-хліборобів. Все життя своє батько працює на землі, на тій загорьованій десятинці, що і годує, і зодягає, і на світі держить його і сім’ю. Таким чином, першовідкривачами краси життя виступають потомственні хлібороби.

Мати Михайлика – це образ духовно багатої, красивої, трудящої жінки-селянки. Ганна Іванівна — берегиня родинного добробуту і злагоди.

Дід Дем’ян — представник старшого покоління Стельмахів.

Бабуся — проста селянська трудівниця

Люба — подружка Михайлика, вона добра, щира, чуйна.

Дядько Себастіян — перший учитель і наставник майбутнього письменника, був голова комбіду. Він другий батько для Михайлика.

Дядько Микола — великий життєлюб. Це — втілення народного оптимізму. Дотепний жартівник жив хоч і бідно, зате весело.

Образи дідуся й бабусі — охоронців сімейних Традицій. Дідусь Дем’лн був майстром на всі руки. Вій був і бондарем, і ковалем, і будівельником, міг вирізати з дерева фігурки не тільки людей, а й апостолів. Дід завжди жалів дружину, з якою прожив довге життя. Подружжя жило так, що їхнім стосункам дивувалося все село. Коли дідусь помер, бабуся тяжко засумувала й, відчувши свою близьку смерть, прибрала хату, зібрала рідню й, попрощавшись з усіма, тихо відійшла у вічність.

“Гуси лебеді летять” М. Стельмах. Аудіокнига (дуже скорочено)

Оцініть статтю
Додати коментар

 1. Матвій

  Дякую за допомогу

  Відповіcти
 2. Анастасія

  Дякую

  Відповіcти