Харчування дитини в 12 місяців вже різноманітне. Що можна їсти дитині в 12 місяців? Ви дізнаєтеся в цій статті.
Режим харчування дитини в 12 місяців
Що можна давати дитині в 12 місяців?
Графік харчування 12-місячної дитини повністю залежить від того, скільки разів вона відпочиває протягом дня.
При двофазному режимі денного сну малюка годують п’ять разів. Якщо у мами все ще є грудне молоко, воно відмінно підійде як для першого сніданку, так і для вечірнього годування малюка перед укладанням його на ніч.
Під час другого сніданку, обіду і вечері дитина отримує їжу з загального столу. Його раціон складається з каш, супів, варених і тушкованих овочів, м’ясних і рибних страв. Ні в якому додатковому протирані їжі дитина цього віку не потребує. Рибу і м’ясо, призначені для харчування малюка (якщо вони не подаються у вигляді тефтелей і котлет), можна нарізати дрібними шматочками: це необхідно для розвитку жувального рефлексу і формування правильного прикусу.
Список продуктів, непридатних маленькій дитині, залишається тим же: на його столі не повинно бути гострої, пряної і смаженої їжі, цитрусових, шоколаду, горіхів, копченостей, консервів, ковбасних і кондитерських виробів. Замість фабричних солодощів (цукерок, тістечок і жирного печива), якими так хочеться побалувати коханого малюка, краще дати йому свіжі ягоди і фрукти або додати їх в готові страви.
Якщо режим сну передбачає одноразовий тривалий відпочинок, харчування малюка стає чотириразовим. Скорочення кількості годувань не означає, що слід збільшити обсяг їжі, що пропонується дитині. За одне годування він повинен з’їсти не більше 250 мл корисних для нього продуктів.
При такому режимі годування дитина приступає до сніданку не негайно після пробудження, а після вмивання, чищення зубів і виконання ранкової гімнастики. Це повинно відбутися не раніше 8:30. Чотири години потому – о 12:30 – дитину годують обідом, що складається з будь-яких супів (овочевих, м’ясних чи рибних), парових котлеток з овочевим пюре (з брокколі, цвітної капусти, картоплі або моркви), соку або компоту.
Двічі на тиждень малюкові дають рибу і два рази в місяць – страви з яловичої печінки. Після тривалого денного сну – о 16:30 – настає пора полудня. Оскільки при такому варіанті харчування малюк повечеряє раніше, ніж закінчаться чотири години, під час полуденного перекусу йому подають більш легкі страви: дитячий сирок, запіканку або сирники, пюре з фруктів і улюблений сік.
О 19:00 можна погодувати малюка молочною кашкою або овочевим пюре; зрідка дається приготований на пару омлет або варене яйце. Завершити вечерю можна неміцним чаєм, компотом або фруктовим соком.