Харчування 4 місячної дитини досить одноманітне. Скільки має їсти дитина в 4 місяці? Що можна давати їсти 4 місячній дитині? Ви дізнаєтеся в цій статті.
Режим харчування дитини в 4 місяці
Що можна давати дитині в 4 місяці? Відповідь на це питання однозначна – основна їжа грудне молоко (чи адаптивна суміш).
Скільки з’їдає дитина в 4 місяці?
Скільки їсть немовля в 4 місяці? Дитина за однегодування з’їдаєвід 150 до 180 мл грудного молока.
Основною їжею чотиримісячного немовляти є материнське молоко. Але якщо ви годуєте дитину молочною сумішшю, 4 місяці – це вік, коли пора задуматися про введення прикорму. Якщо грудного молока не вистачає, можна також задуматися про введеня прикорму.
Існують різні думки на тему часу введення прикорму і перших продуктів малюка. Ми коротко торкнемося основних з них:
При грудному вигодовуванні рекомендується додавати до 50 грамів свіжовіджатого фруктового соку, крім високоаллергенних соків цитрусових.
Кількість соку ділять на два прийоми, попередньо пройшовши етап адаптування до прийому нового продукту: починаєте з 1/2 чайної ложечки, поступово збільшуючи порцію.
Слідкуйте за реакцією дитини – чи не порушено стілець, чи не з’явилося висипань на обличчі або тілі. Якщо подібні реакції з’явилися, то введення даного соку слід негайно припинити. Якщо реакція малюка на введення соку виявилася позитивною, можна починати давати по 2-3 ложечки фруктового пюре, яке сприяє насиченню організму дитини вітамінами і мінеральними солями, необхідними для росту і правильного розвитку.
Надалі можна додати яєчний жовток. ¼ круто звареного жовтка розбавляють в грудному молоці і в такому вигляді дають малюкові. До складу жовтка входить вітамін D, який сприяє попередженню рахіту.
Починати прикорм рекомендується з введення безмолочних однозлакових дитячих каш з безглютенових круп рисової, гречаної. Необхідно давати не більше однієї нової страви в день, невеликими порціями.
Не переживайте, якщо Ваша дитина спочатку відмовляється від твердої їжі, не змушуйте її, а просто продовжуйте пропонувати їй пробувати різні види каш за кожним годуванням. Буває так, що дитині необхідно спробувати новий смак до 15 разів, щоб прийняти його.
Перший прикорм у вигляді овочевого пюре – починати краще з пюре з цвітної капусти, кабачка, брокколі або гарбуза.
Обсяг порції овочевого пюре збільшується на протязі 1-2 тижнів, починаючи з 30 грам і доходячи до 100 грамів.
Після введення нового виду прикорму 2 тижні йде на збільшення порції, і потім ще 2 тижні на повну адаптацію дитини до нової страви. Тільки після цього можна починати вводити нову страву або комбінування овочевих пюре.
У зв’язку з тим, що введення прикорму певний стрес для організму дитини, найдоцільніше починати його з найбільш звичних для малюка страв, тобто з молочних.
Почати рекомендується з половини чайної ложечки дитячого кефіру, поступово довівши до 100мл, тобто до повної заміни одного годування.
Потім можна давати ложечку дитячого сирка, розведеного кефіром. І тільки після того, як в раціон вже введені нові молочні продукти, можна почати вводити овочі.
Який би прикорм Ви не обрали в якості початку введення нових продуктів в раціон малюка, стежте за реакцією дитини, радьтеся з Вашим педіатром і не починайте вводити прикорм раніше четвертого місяця.
Якщо Ви бачите, що Ваш малюк ще не готовий до прийому будь-якої інший їжі крім грудного молока або молочної суміші, не поспішайте. Якщо грудного молока не вистачає, можна замінити одне годування молочною сумішшю. Годувати дитину чотирьох місяців необхідно не менше шести разів на добу.