Харчування дитини в 6 місяців

харчуваннч дитини в 6 місяців Поради

Якщо ваша дитина здорова і немає якихось особливих медичних протипоказань, то в 6 місяців можна знайомити малюка з більш густою і твердою їжею. У цей період відбуваються зміни в його організмі, з’являються перші молочні зубки, тому дитині потрібно вчитися і звикати пережовувати їжу, перш ніж її ковтати.

Харчування дитини в 6 місяців

До 6 місяців багатьох діток вже знайомлять з натуральними фруктовими соками і пюре. Якщо і ваш малюк вже спробував фрукти, то можна починати вводити в його раціон овочеві пюре, каші, спеціальні дитячі сухарики і печиво. Тих дітей, які перебувають на штучному вигодовуванні, потрібно переводити на суміші для піврічних, а також вводити додатковий прикорм.

Для піврічного малюка важливо підібрати правильний план харчування з найбільш збалансованим раціоном. Це забезпечить зростаючий організм корисними речовинами, необхідними для формування міцного здоров’я. Раціон дитини в 6 місяців повинен бути багатий вітаміном А, який необхідний для росту клітин організму і для гостроти зору (міститься в помаранчевих і темно -зелених овочах, таких як брокколі, гарбуз, морква), вітаміном С, який сприяє правильному формуванню тканин, залізом, необхідним для формування гемоглобіну і правильного росту (міститься в кашах). Не менш важливим для піврічної дитини є і кальцій, необхідний для формування міцних зубів і сильної кісткової тканини.

Як правильно вводити прикорм для 6- місячної дитини

Якщо новий продукт не сподобався малюкові з першого разу, не кидайте спроби. Науково доведено, що «розпробувати» смак нового овоча або каші дитина може після 10-15 разів. У той же час якщо малюк наполегливо відмовляється, не потрібно годувати його примусово. Не потрібно намагатися вводити в раціон малюка відразу кілька нових продуктів. Це загрожує алергією. Спочатку дитину потрібно привчити до одного нового продукту, за тиждень збільшити його кількість, а через 2 тижні знайомити з новим продуктом.

дитяче харчуванняДля введення прикорму виберіть одне денне годування. Починайте пропонувати малюкові новий продукт в невеликій кількості ( ½ ч. л. ) І догодовуйте грудним молоком або молочною сумішшю, але за 10-12 днів збільште порцію до потрібного обсягу (150 г), залишаючи це годування без догодовування молоком або сумішшю. Що стосується кількості годувань, цей показник дуже індивідуальний і не існує строгих правил. Годуєте дитину за звичною схемою.

Які продукти потрібно вводити в раціон піврічної дитини

Якщо дитина до 6 місяців харчувався грудним молоком і пробував фруктові соки і пюре, починайте вводити в раціон овочі.

Які овочі можна давати дитині в 6 місяців? Найменш алергенними вважаються кабачки, всі види капусти, стручкова квасоля, горошок. Пізніше можна вводити пюре з гарбуза, моркви та ін.

До овочевого пюре з часом можна додавати по 3 мл рафінованої олії (оливкової, кукурудзяної, соняшникової) або по 4 г вершкового масла.

Після овочів починають вводити безглютенові молочні каші ( гречану в першу чергу, потім кукурудзяну і рисову). Але це стосується здорових дітей, а тим малюкам, у яких є часте зригування або недостатня маса тіла, каші вводять в першу чергу. Не використовуйте незбиране коров’яче молоко для приготування каш, використовуйте або грудне молоко, або молочну суміш.

У перші дні готуйте кашу так: на 5 г крупи додавайте 100 г рідини, спочатку змішуючи воду з молоком, а потім залишаючи тільки молоко. Поступово готуйте більш густі каші з додаванням 4 г вершкового масла. Якщо ви віддасте перевагу використовувати готову дитячу кашу, яку не потрібно варити, уважно вивчіть її склад, вона не повинна містити сухого коров’ячого молока.

Що стосується м’ясних пюре, то їх починають вводити дітям, які перебувають на штучному вигодовуванні, ще в 5 місяців. Для приготування таких пюре використовується двічі виварене пісне м’ясо кролика, індички або курки, з часом вводиться телятина або яловичина. Малюкам, які знаходяться на грудному вигодовуванні, м’ясні пюре в раціон вводяться тільки з 8-9 місяців.

Дітям на штучному вигодовуванні в 6 місяців можна також давати зварений круто жовток в невеликих кількостях і всього пару раз на тиждень, але перед цим обов’язково потрібно проконсультуватися з педіатром. Не менш важливим компонентом прикорму піврічного дитини є сир, який можна давати малюкові по 10-30 г на день. Сир можна додавати в кашу.

Важливо відзначити, що якщо дитина перебуває на грудному вигодовуванні, не потрібно поспішати і привчати малюка до різноманітного прикорму, це тільки надмірно перевантажить його травну систему. Якщо ж дитина перебуває на штучному вигодовуванні, то вона буде відчувати брак в необхідних поживних речовинах набагато раніше 6 -місячного віку. Раціону таких малюків слід приділяти набагато більше уваги і обов’язково консультуватися з педіатром.

схема прикорму в 6 місяців

Приблизне меню дитини в 6 – 7 місяців

Меню дитини має виглядати приблизно так :

6.00 – грудне молоко ;
10.00 – суп з овочів на м’ясному бульйоні – 20 г; овочеве пюре – 150 г ( в пюре додати 1 чайну ложку рослинної олії і півжовтка ); м’ясне або печінкове пюре 10-30 г; фруктові соки – 5-6 чайних ложок;
14.00 – грудне молоко, один з фруктових соків – 5-6 чайних ложок;
18.00 – вівсяна каша (гречана , рисова) – 150 г; сир – 4 чайні ложки; скоблене яблуко або одне з фруктових пюре – 3 столові ложки;
22.00 – грудне молоко.
Як бачите, меню дитини вже досить різноманітне.

Якщо ваша дитина знаходиться на штучному вигодовуванні, меню виглядає приблизно так:
6.00 – молочна суміш або кефір – 200 г;
10.00 – вівсяна каша (гречана , рисова) – 150 г , сир – 4 чайні ложки , один з фруктових соків – 5-6 чайних ложок;
14.00 – овочевий суп , приготований на м’ясному бульйоні – 20 г , овочеве пюре – 150 г з додаванням 1 чайної ложки рослинної олії і половини жовтка , м’ясне або печіночне пюре – 40 г , скобленое яблуко або одне з фруктових пюре – 3 столові ложки;
18.00 – молочна суміш або кефір – 200 г; один з фруктових соків – 5 – 6 чайних ложок;
22.00 – молочна суміш або кефір – 200г .
Як ви помітили, овочеві, фруктові і м’ясні блюда поступово витісняють страви молочні.
У зимовий час, коли дитина недостатньо буває на сонці, давайте малюкові вітамін D. Дитина отримує цей вітамін у вигляді прописаного вашим дільничним педіатром препарату.

Меню для дитини 6 місяців

Варіант 1: початок прикорму в 6 місяців

I годування ( 6 годин) : Грудне молоко
II годування (10 годин) : Фруктове пюре , Грудне молоко 30 г
III годування ( 14 годин) : Овочеве пюре або каша близько 140 – 150 г , Рослинна олія , 3 г ( 1 / 2 ч.л.) , Фруктовий сік 60 мл ( можна дати між годуваннями )
IV годування ( 18 годин) : Грудне молоко , Фруктове пюре 30 г
V годування ( 22 години) : Грудне молоко

Варіант 2. Якщо ваша дитина почала отримувати додаткове харчування і прикорм в більш ранні терміни (з 4 – 4, 5 місяців) за призначенням лікаря, то до 6 місяців його раціон може виглядати приблизно так :

I годування ( 6 годин) : Грудне молоко
II годування (10 годин) : Молочна каша 150гр . , Вершкове масло 4 г , Фруктове пюре 60 г
III годування ( 14 годин) : Овочеве пюре 150 г , Рослинна олія 3 г ( 1 / 2 ч.л.) , Жовток 0,25 г ( 1 / 4 ) , Фруктовий сік 30 мл
IV годування ( 18 годин) : Грудне молоко , Сир 40мг . , Фруктовий сік 30 мл
V годування ( 22 години) : Грудне молоко

Варіант 3. Приблизний добовий раціон для дитини 6 місяців, що знаходиться на штучному вигодовуванні і одержує нові продукти з 4 місяців:

I годування ( 6 годин) : Адаптована прісна або кисломолочна суміш 180 – 200 мл
II годування (10 годин) : Молочна каша 150 г , Вершкове масло 4 г , Фруктове пюре 60 г
III годування ( 14 годин) : Овочеве пюре 150 г , Рослинна олія 3 г ( 1 / 2 ч.л.) , Жовток 0,25 г ( 1 / 4 ) , Фруктовий сік 30 мл
IV годування ( 18 годин) : Адаптована молочна суміш 150 мл , Сир 40 г , Фруктовий сік 30 мл , Печиво 3 г
V годування ( 22 години) : Адаптована прісна або кисломолочна суміш 180 – 200 мл

Варіант 4. Приблизний добовий раціон для дитини 6 місяців з алергією до білків коров’ячого молока:

I годування ( 6 годин) : Грудне молоко , Кисломолочний продукт , Соєва суміш , Суміш на основі гідролізату білка 180 – 200 мл
II годування (10 годин) : 8-10% безмолочна каша з додаванням грудного молока , кисломолочного продукту , соєвої суміші або гідролізату 170 г , Топлене ( рослинне) масло 3 г ( 1 / 2 ч.л.) , Фруктове пюре (яблуко , груша , слива) 20 г
III годування ( 14 годин) : Овочеве пюре 160 г , Рослинна олія 3 г ( 1 / 2 ч.л.) , М’ясне пюре 20 – 50 г ( 4 ч.л.) , Фруктове пюре 20 г ( 4 ч.л. )
IV годування ( 18 годин) : Страва з крупи та овочів ( кабачок рис ; кольорова капуста гречка 1:1) 160 мл , Рослинна олія 3 г ( 1 / 2 ч.л.) , М’ясне пюре 20 – 30 г , Фруктове пюре 20 г
V годування ( 22 години) : Грудне молоко , Кисломолочний продукт , Соєва суміш , Суміш на основі гідролізату білка 180 – 200 мл

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Інна

    Дякую за пораду

    Відповіcти