Харчування 8 місячної дитини вже різноманітне. Що можна давати їсти 8 місячній дитині? Ви дізнаєтеся в цій статті.
Режим харчування дитини в 8 місяців
Що можна давати дитині в 8 місяців?
Харчування дитини в 8 місяців стає досить різноманітним. Крім добре відомих йому страв і напоїв (овочевих і фруктових пюре, багатозернових і молочних каш, дитячого сирка, кефіру, чаю і соків) малюк починає отримувати м’ясо. Для дитячого харчування відмінно підходять нежирні його сорти: куряча грудка, м’ясо кролика і індички.
Вводячи м’ясо в раціон крихітки, краще потроху додавати його в овочеве пюре. Непоганим варіантом знайомства з новим продуктом є додавання м’яса, подрібненого до стану крихти, в дитячі супчики, приготовані на овочевому або м’ясному бульйоні.
Замість м’яса в супчики можна вводити жовток курячого яйця, строго стежачи за тим, щоб обидва ці досить важких продукту не опинилися в дитячому шлунку протягом одного дня (їх слід чергувати, даючи в різні дні).
Багато мам 8-місячних дітлахів вважають, що в цьому віці пора відучувати їх від грудного молока. Це хибна позиція. Більшість педіатрів стверджує, що годувати маля грудьми слід якомога довше. Зрозуміло, поживності одного тільки материнського молока 8-місячній дитині вже недостатньо, тому прикладати її до грудей потрібно хоча б два рази на добу: при пробудженні і при укладанні на ніч.
Оскільки грудне молоко для 8-місячної дитину є їжею, а не питвом, малюку необхідно давати спеціальний дитячий чай або кип’ячену воду. Протягом доби малюк повинен отримати приблизно літр твердої їжі і 600 мл рідини (у вигляді соків, чаїв, трав’яних відварів, води і грудного молока).
Добовий раціон харчування дитини в 8 місяців повинен виглядати приблизно так:
- Сніданок: мамине молоко або молочна суміш.
- Друга трапеза: каша (на воді або молоці), морс або дитячий чай.
- Обід: овочевий супчик з додаванням м’яса або жовтка (замість супчику можна зробити овочеве пюре), фруктовий сік.
- Четверта трапеза: пюре з фруктів або дитячий сирок.
- Годування перед сном: прикладання до грудей або кашка (для штучному вигодовуванні).
Починаючи з 8-місячного віку, дитину необхідно привчати до миття ручок перед їжею: якщо робити це регулярно, незабаром у неї з’явиться корисна звичка, що асоціюється з годуванням. Цей корисний навик стане в нагоді малюкові, коли він піде в дитячий сад.