Хто такі австралопітеки?

Словник

Хто такі австралопітеки? Якими вони були, як вони жили Ви дізнаєтеся в цій статті.

Хто такі австралопітеки?

Австралопітеки — це група приматів, за будовою проміжна між мавпами і людьми. Примати з прямоходінням, мавпячою головою, маленьким мозком і невеликими іклами.

Коли з’явилися австралопітеки?  Існували приблизно 7 − 1 млн років тому здебільшого на території Південно-Східної Африки.

Характеристика австралопітека

Австралопітеки — двоногі наземні примати. З людиною їх споріднює слабкий розвиток щелеп, відсутність великих іклів, хапальна кисть з виступаючим великим пальцем, опорна стопа. Значний об’єм мозкової коробки (400—500 см³), вкорочена лицева частина черепа, будова зубів, вертикальна хода та інші особливості поставили австралопітеків в число можливих безпосередніх предків людини.

Австралопітеки були всеїдні. Для нападу та захисту використовували кістки тварин, палиці, каміння; можливо, найрозвиненіші види вміли їх дещо обробляти. Раймонд Дарт вважав, що австралопітеки були активними мисливцями на павіанів і інших великих тварин. Нові дані показують, що австралопітеки вели зовсім інший спосіб життя і часто самі ставали жертвами хижаків, в тому числі птахів.

Спосіб життя австралопітеків

Спосіб життя австралопітеків несхожий на відомий у сучасних приматів. Вони жили, в тропічних лісах і саванах, харчувалися більше рослинами. Втім, пізні австралопітеки полювали на антилоп чи забирали видобуток у великих хижаків – левів і гієн.

Австралопитеки жили групами у кілька особин і часто кочували просторами Африки у пошуках їжі. Знаряддя австралопітеки навряд чи вміли виготовляти, хоча використовували напевно. Їх руки були дуже нагадують людські, але пальці виявилися сильнішими вигнуті і більше вузькі. У Африці австралопітеки чи його безпосередні нащадки близько 2-1,5 мільйонів років тому використовували кістяні уламки для виловлювання термітів зтермитников.

Об’єм мозку австралопітеків

За абсолютною величиною мозкової порожнини (400-500 см³) австралопітеки не набагато відрізняються від шимпанзе, а горилам дещо поступаються, останнє пояснюється невеликими розмірами тіла австралопітеків. Але за відносними розмірами мозку, вони, вірогідно, перевершували всіх гомінід, — вимерлих і сучасних.

Оцініть статтю
Додати коментар