Хто такий швагер (швагро)? Пояснення цього слова досить просте, якщо розібратися у родинних зв’язках.
Хто такий швагро?
Швагро — це чоловік сестри або брат дружини або чоловіка, залежно від значення уживається як є синонім свояка, шурина чи зятя. Слово «шваґер» запозичене з німецької мови (Schwager), де його уживають щодо родича чоловічої статі зі сторони чоловіка або дружини. Вивідне від прагерманського *swehuraz («родич чоловіка», «дівер», «свекор»), воно є спорідненим зі слов’янським «свекор», разом з ним походячи від праіндоєвропейського *swéḱuros («батько чоловіка», «свекор»).
Щоб пояснити, хто є хто – іноді не вистачає і одного речення, а якщо починати в цьому розбиратися, то взагалі розум за розум заходить від таких побудов. А адже ще наші предки придумали кілька термінів для подібних випадків. Раніше всі жили великими сім’ями, і запам’ятати ці позначення не представляло особливих труднощів. Зараз, коли сім’ї проживають не тільки в різних містах, а й по всьому світу, ці поняття здаються чимось складним для сприйняття. Спробуємо розібратися, хто така дружина брата.
Вам знайоме таке поняття, як зовиця, братова? Дружина брата – це і є та сама братова (на Україні) і зовиця (в Росії). В цей же час зовицею прийнято називати і сестру чоловіка. Ті, хто особливо не вдається в подробиці, дружину брата можуть називати невісткою і теж не помиляться. Це поширена назва дружини по відношенню до іншої сім’ї.
Внесемо трошки ясності в те, як величати чоловіків. Шурин – це вже брат дружини, його можуть називати швагер, а дівер – це брат чоловіка, причому також його допустимо називати Швагер.
Дружина брата – це рідна і близька людина, яку ви будете бачити досить часто на сімейних застіллях і святах, тому все ж слід налагодити з нею хороші, довірчі відносини.
Взагалі, родинні зв’язки умовно можна поділити на три категорії.
Перша – кровні родичі. Це рідні, у яких спільні мати і батько. Якщо у дитини не буде братів чи сестер, то кровну спорідненість обривається. Друга – свойственники, це спорідненість, що виникає після шлюбу, тобто наші дівер, своячку, свекрухи, ятровкі і т.д. Дружина брата – це родичка, яка теж у цьому списку. І третя група – неспоріднені зв’язку. Тобто пятіюродная тітка по батьковій лінії його троюрідного брата. Загалом, вода на киселі.
Так як у звичайній родині, як правило, народжується двоє дітей, то більшість з нас мають двоюрідних братів і сестер. Якщо родич одружується, то його наречену теж треба якось називати. Так от, дружина двоюрідного брата є братаніхой. Звучить не дуже мелодійно, але так уже повелося. Це вже більш далекі родичі, зустрічаються вони нечасто, в основному це весілля, хрестини, похорон або ювілеї, тобто грандіозні події, на які запрошують усіх з сім’ї. Ситуація стає ще більш заплутаною, якщо у вас це повторний шлюб. У цьому випадку кількість родичів подвоюється, зовсім вже складно розібратися – хто є хто.
Найголовніше – любити один одного. А до рідних і їх сімей ставитися з повагою і розумінням, по можливості гасити конфлікти і жити з задоволенням, а вже як ви назвете дружину брата – зовицею, братове або просто сонечком, не настільки важливо.