Хто ввів термін дидактика?

Словник

Хто започаткував дидактику? Хто ввів термін дидактика в науковий обіг, Ви дізнаєтеся з цієї статті.

Хто ввів термін дидактика?

Дидактика – це галузь наукового вчення, яка досліджує і вивчає проблеми навчання і освіти. У такій інтерпретації термін дидактика ввів в науковий обіг Вольфганг Ратке , німецький педагог. Ратке мав на увазі під ним мистецтво навчання.

А ось Ян Амос Коменський термін дидактика ввів в сучасному її розумінні – загальне мистецтво всіх вчити всьому. Про це він написав у своїй науковій роботі «Велика дидактика». Я.А.Коменський – являється батьком дидактики.

Об’єкт дидактики – навчання у всіх його аспектах і в повному обсязі.

Предмет дидактики – система відносин «учень – навчальний матеріал», «учитель – учень», «учень – інші учні». Дана система показує всю сутність навчання. А ось систему самої дидактики характеризує якесь прояв діяльності учасників процесу навчання – вчителів і тих, хто отримує знання. Відношення «викладання-навчання» не може існувати поза процесом навчання, а ось «учень-навчальний матеріал» цілком може здійснюватися. Як говорив Коменський, пізнання можливе і без навчання, а ось навчання неможливо без пізнання.

Завдання дидактики – пояснювати і описувати процес навчання, а також його умови реалізації. Дидактика знаходиться постійно в пошуку більш досконалої організації процесу навчання, розробляє нові системи і технології для навчання.

Базові поняття науки:

  • викладання – діяльність здійснюють ті, хто навчає;
  • вчення – діяльність здійснюють ті, хто навчається;
  • освіта – процес оволодіння науковими знаннями, практичними навичками і вміннями, розвиток здібностей, загальної культури, моральності і світогляду.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, який вчений вперше ввів термін дидактика.

Оцініть статтю
Додати коментар