Історія календаря скорочено

Історія

Історія календаря для дітей завжди була цікава. Чому календар виглядає сьогодні так і як люди винаходили календар Ви дізнаєтеся нижче.

Історія створення календаря

Календар – це система обчислення часу, заснована на періодичності видимих ​​рухів Сонця і Місяця.

Саме слово «календар» прийшло з Стародавнього Риму. Так називалися боргові книги, куди лихварі щомісяця заносили відсотки. Це відбувалося в перший день місяця, який раніше називали «календ». 

Календарі існували вже 6000 років тому. Перший відомий історії календар був створений у Стародавньому Вавилоні.
Різні народи в різні часи створили і користувалися трьома видами календарів: сонячним, місячним і сонячно-місячним. Найбільш поширений сонячний календар, в основу якого покладено рух Сонця, що дозволяє узгодити добу і рік. В даний час жителі більшості країн користуються саме цим типом календаря. 

У місячних календарях тривалість місяців однакова – 30 днів, але ці календарі неточно вимірюють тривалість року.

Рахунок часу в давнину відрізнявся від сучасного. У стародавніх греків доба починалася зі світанку, а у німців – з ночі. Народи, часто воювали, ділили добу на «варти». У вавилонян і іудеїв доба тривала три варти, у римлян – чотири. Доба ділилася на ніч і день, який тривав 12 годин. Оскільки тривалість дня протягом року була непостійна, то і годинник мали різну тривалість.

Коли з’явилися перші календарі?

  • Єгипетський календар — календар, що найдовше використовувало людство, був у вжитку чотири тисячоліття у Стародавньому Єгипті.
  • Початковий давньоримський календар (час виникнення достовірно невідомо). За давньоримським календарем рік складався з 10 місяців, причому першим місяцем вважався березень. Цей календар був запозичений у греків. Календар містив 304 дні.
  • Юліанський календар (був введений приблизно в 45 р. до н.е. Юлієм Цезарем; цим календарем досі користується православна церква).
  • Григоріанський календар (ввів в 1582 року Папа Римський Григорій XIII; використовується і в даний час).

В Україні григоріанський календар діє з 31 січня 1918 р. Того року після 1 лютого настало 14 лютого. З того часу використовуються поняття «старий стиль» і «новий стиль». Різниця між ними становить 13 днів. Тому, крім Нового року, ми святкуємо ще Старий Новий рік, який настає в ніч на 14 січня.
На стільки ж днів відрізняються дати святкування Різдва у католиків (в ніч на 25 грудня) і православних християн (в ніч на 7 січня).

“Історія календаря” 5 клас може доповнити цікавими фактами для створення гарної презентації чи проекту.

Оцініть статтю
Додати коментар