Історія компанії Apple
Сьогодні товари компанії Apple особливо цінуються. Їх вибирають не лише завдяки технічним характеристикам, довговічності, а й завдяки престижності бренду. Телефон iPhone X популяний і затребуваний товар у магазинах техніки. На сайті https://y.ua/iphone/iphone-x/c10079/f=144:25370/Ви можете ознайомитися з відгуками.
З чого ж все почалося?
Компанія зародилася в 70-х роках минулого століття. Тоді два приятеля Стів Джобс і Стів Возняк задумалися про відкриття власної фірми, що випускає комп’ютери. Хлопці, хоча і не мали вищої освіти, вручну зібрали справжнісінький комп’ютер. А 1 квітня 1976 року у реєстр юридичних осіб внесли компанію Apple, а на ринку дебютував комп’ютер ручної збірки, іменований як Apple Computer I.
За наступні 10 місяців вони продали 175 пристроїв. Вартість одного становила 666,66 $. Перший комп’ютер складався лише з материнської плати, не маючи ні корпусу, ні клавіатури. Про звукові можливості і, тим більше, графіку не могло бути й мови.
У лютому 1977 року президентом компанії Apple обрали Майкла Скотта. І вже навесні 77-го року з’явився Apple Computer IІ, який дозволяв виводити і оперативно змінювати кольорові зображення на екрані, мав динамік і клавіатуру. Крім того, комп’ютер доповнили блоком живлення.
Новий Apple був поміщений в стильний пластиковий корпус, виготовлений спеціально для нього. Завдяки цьому, він дуже виділявся серед наявних на ринку непоказних і незграбних ящиків, зібраних металевих пластин – саме так і виглядали комп’ютери інших виробників.
Рекламне агентство Regis McKenna розробило логотип для компанії, який супроводжує її до цього дня – знамените надкушене яблуко. Чому яблуко стало символом компанії? Стів Джобс хотів «вбити» кількох зайців. По-перше, на його думку, назва організації просто зобов’язана бути незвичайна. По-друге, в телефонних довідниках її контакти повинні стояти вище даних конкурентів. Тоді в списку телефонів першою була комп’ютерна компанія Atari. Ну і по-третє, яблуко відносить нас до історії Ісаака Ньютона, символізуючи великі наукові відкриття.
У травні 1979 року Джеф Раскін, що працює в Apple, зайнявся розробкою комп’ютера для «пересічного користувача». Так почалася розробка першого Macintosh. Це ім’я Джеф Раскін придумав сам, оригінально обігравши фруктовий «стиль» компанії. Macintosh – сорт яблук, який дуже любив Раскін.
У 1983 році нарешті з’явився комп’ютер для звичайних користувачів. Перший ПК з графічним призначеним для користувача інтерфейсом отримав жіноче ім’я Lisa, в честь дочки Стіва Джобса. Але проект виявився провальним, так як пристрої на платформі Lisa 7/7 були не по кишені простому обивателеві. Операційну систему Lisa все-таки теж можна вважати важливим етапом в технологічному розвитку Apple. Вона мала звичний нам віконний інтерфейс і буфер обміну даними між додатками.
22-го січня 1984 світу з’явився перший Macintosh. Компанія випустила рекламний ролик, заснований на сюжеті книги Д. Оруелла. Ролик отримав загальну популярність і гран-прі на Каннському фестивалі. З цього часу почалася нова епоха ПК. Люди змінили свої уявлення про роботу комп’ютерів, познайомившись з системою Macintosh, і почали купувати пристрої Macintosh 512K за ціною 2495 $.
Візитна картка Macintosh – зручність і простота. Мета її існування в тому, щоб звичайні користувачі могли працювати на комп’ютері, не маючи спеціальної освіти і не вникаючи в складні технічні подробиці пристрою. З цієї причини розробники не стали перевантажувати свою операційну систему зайвими функціями в той час. Ще однією причиною відмови Apple від «наворотів» в macOS – малопотужні мікропроцесори, які були використані при розробці. Однак з часом macOS все-таки отримала додатковий функціонал, не втративши при цьому принципової простоти.
Прогрес не стоїть місці, і власники персональних комп’ютерів стали вимагати розширення функціональності пристроїв Apple. Тоді розробники скористалися продукцією фірми NeXT, яка випускає операційні системи, відомі як UNIX. Багато сил витратили співробітники компанії для того, щоб відмова від старого принципу роботи і перехід до оновленої системи пройшли безболісно для шанувальників Apple. Таким чином з’явилася нова не менше проста і комфортна macOS X.
В цілому, Apple подарувала світу багато корисних речей. Завдяки її співробітникам, ми дізналися що таке миша і трекпад. У 1994 році з’явився перший кольоровий фотоапарат, що іменується в народі «мильницею». Його зробила так само Apple. Причому перший цифровий фотоапарат вмів з’єднуватися з Mac за допомогою спеціального кабелю. Правда, він вміщав лише 8 фотографій.
У 1985 році компанію покинули обидва головних Стіва. Це сталося через численні конфлікти з запрошеним з PepsiCo директором Джоном Скаллі. Цікаво, що Скаллі потрапив в компанію з ініціативи самого Джобса. Новий директор визнав божевільними всі ідеї засновників корпорації, і в підсумку, він вирішив усунути Джобса від всіх проектів. Після відходу з фірми, Стів Джобс спочатку відкрив IT-компанію NeXT, а в 1986 році взяв участь в утворенні анімаційної студії Pixar.
Компанія NeXT благополучно розвивалася і збирала інноваційні машини, прославившись стилем «а-ля Дарт Вейдер», а студія Pixar потрясла світ комп’ютерними мультиками, які полюбили як діти, так і дорослі. Це були картини «Історія іграшок» і «Корпорація монстрів».
У відсутності Стіва Джобса Apple опинилася на грані банкрутства, через появу серйозного конкурента Білла Гейтса з його корпорацією Microsoft. Пальма першості перейшла до Windows. В середині 90-х років Скаллі вирішив поглинути NeXT. Стів Джобс скористався ситуацією і вирішив повернутися до рідного Apple.
Епоха так званого відродження Apple стартувала з дня повернення Джобса 10-го грудня 1996 року. Йому надали посаду тимчасово виконуючого обов’язки фахівця CEO.
6-го червня 2005 Стів Джобс шокував усіх, заявивши, що відтепер всі комп’ютери Macintosh будуть випускатися на базі процесорів Intel. З тих пір можна запускати ОС Windows на комп’ютерах виробництва Apple. Так Джобс захопив ще один сегмент міжнародного ринку. На початку 2000-х років невгамовний Стів Джобс прийняв рішення розбавити виробництво стаціонарних комп’ютерів мобільними пристроями. І знову його ідея принесла грандіозний прибуток корпорації. Причому, на плеєрах, планшетах і смартфонах компанія заробила більше, ніж на продажі комп’ютерів.
Сьогодні компанія Apple займає 1 місце в світі за ринковою капіталізацією, розмір якої у 2017 році становив $ 850 млрд.
Компанія Apple знаходиться в Каліфорнії, прямо в центрі Кремнієвої долини. Безліч офісів займають пристойну площу містечка Купертіно.