“Казка про яян” головні герої та їх характеристика

казка про яян головні герої та їх характеристика 6 клас

“Казка про яян” характеристика героїв (яянів та пастушка) допоможе розкрити їх образи з цитатами.

Головні герої твору “Казка про яян”

  • Пастушок
  • дідусь
  • Яяни

“Казка про яян” характеристика героїв

“Казка про яян” характеристика Пастушка

Пастушок-козопас “Казка про яян” – хлопчик-сирота, але він не озлобився на людей, а прагне їм допомогти. Головний герой обіцяє дідусеві допомогти вийти з цього міста. І йому це вдалося. Козопас з великою пошаною звернувся до брами і вона відчинилася.

Риси характеру пастушка:

а) добрий, чуйний, чемний;
б) винахідливий і цілеспрямований;
в) безкорисливий і уважний;
г) уміє протистояти будь-яким труднощам;
д) власне «я» не переважає над «я» оточуючих.
3) Цікава винагорода пастушкові.

Пастух – хлопчик, який мав добре серце. Цей герой відповідальний, сміливий та чесний. Наприклад, коли коза загубилась, то він відправився на її пошуки. Спіткнувшись він впав, і опинився у дивній країні. Але жителі тієї країни не звертали уваги на голодного гостя. Лише старенький дідусь говорить з ним і розповідає, як вибратися з цієї країни.

Пастух пропонує старенькому допомогти побудувати вежу, але чоловік відмовився. Він не хоче стати черствим яянином, щоб його «я» почало переважати над усіма почуттями. Пастух бере безсилого дідуся на плечі й прямує до найближчої брами, щоб разом вибратися з дивної країни. Головний герой хвилюється за ближнього, щоб старенький хоча б перед смертю вдихнув свіжого повітря.

Хлопчик був вихований, він низько вклонився і попросив браму відчинитися. Брама відчинилася і пастух покинув країну яяянів.  За свою доброту він був нагороджений ще й мішком самоцвітів.

Характеристика дідуся

Коли дідусь був юнгою на кораблі, то випав за борт і опинився в місті яян. Дідусь був чужинцем, він так і не став яянином. Дідусь почув запитання Пастушка лише тому, що сам теж колись був чужинцем і його здолали немощі.

“Казка про яян” характеристика яян

Яяни – досить дивні люди, вони замкнені в своєму світі. Вони жили в місті, яке знаходилося в глибокому проваллі, “далеко від усього світу, від його природних див, від чистої блакиті неба, від ласки й тепла сонечка”. Яяни будували свою вежу, кожен на свій лад, тому вежі весь час завалюються. Їхня праця марна та не приносить результату. Мешканці цієї країни харчуються власним “я”, тобто своєю гординею, що є невичерпною.

Жителі цієї країни не радились, не спілкувалися, не хотіли допомоги, думали кожен лише про своє «я». Яяни не могли сказати слово ТИ. 

Тому вони живуть вічно. Помирають лише ті, в кого вичерпується його “я”.

Риси характеру яян із твору “Казка про яян”: егоїстичні, байдужі, горді.

Цитатна характеристика Яянів “Казка про яян”

• …велике місто, яке «складається з вузьких довгих веж, що їх кожен будує на свій лад, бо ці вежі весь час завалюються».

• «Кожен яянин знає тільки своє «я» і тому запитань другої людини просто не чує».

• «Яянинові годі допомогти. Ніхто не може догодити яянинові. Бо тільки він сам усе знає і вміє, і то найкраще».

• «Усі тут харчуються власним «я». Коли воно вичерпується, яянин умирає, проте «я» кожного з яян таке невичерпне, що всі тутешні мешканці майже вічні».

• «…жоден мешканець цього міста не міг відчинити брами з тієї простої причини, що ніхто з тутешніх поселенців не спроможний вимовити коротесенького слова, що відчиняє ці брами».

• «…коли хтось з яян пробує вимовити «ти», в устах яянина це чомусь

завжди обертається на «я»…»

«Казка про яян» слухати. Емма Андієвська

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Ксения

    Дуже люблю цій сайт завжди допомагає . Обожнюю.

    Відповіcти