Оскар Уайльд “Кентервільський привид” скорочено читати українською варто, щоб згадати відоме оповідання про відповідальність за вчинки. Автор показав, що якою б страшною не була провина, завжди є шанс спокутувати її.
“Кентервільський привид” скорочено читати
Головні герої
- Сімон Кентервіль – далекий предок сімейства Кентервілей. Він став примарою у власному замку, бо вбив дружину Елеонору в 1575 році.
- Містер Отіс – розсудливий американський посол.
- Місіс Отіс – вродлива дружина посла.
- Вашингтон – старший син Отісів, якому пророкували блискучу кар’єру.
- Вірджинія – дочка посла, добра та милосердна.
- Близнюки – молодші сини подружжя Отіс, пустуни та хулігани.
- Лорд Кентервіль – власник замку, який продав його сімейству Отіс.
Події відбуваються у ХІХ столітті в Англії, в Кентервільському замку.
1. Американський посол Хайрам Б. Отіс вирішив купити Кентервільський замок. Його відмовляли від покупки, бо ходили чутки, що «в замку мешкає привид». Посол не звернув уваги на ці дрібниці і купив замок. І скоро посол з красунею-дружиною, старшим сином Вашингтоном, 15-річною донькою Вірджинією та хлопчаками-близнюками в’їхали до нової резиденції.
Місіс Отіс помітивши біля каміна червону пляму, яка була схожа на засохлу кров, наказала старій служниці стерти її. Жінка відмовилася це робити, і пляму видалив син посла Вашингтон.
2. Наступного дня, після сильної бурі, мешканці будинку виявили криваву пляму на підлозі. Вашингтон знову її стер, але вона наполегливо продовжувала з’являтися кожного дня. Так привид хотів налякати нових мешканців.
Якось уночі містер Отіс прокинувся від скрегота металу та чиїхось кроків. У коридорі, він побачив страшного старого, одягненого в лахміття і закутого в кайдани. Містер Отіс зовсім не налякався, а запропонував привидові змастити ланцюги машинним мастилом, і пішов у свою кімнату. А близнюки почали кидати подушки в сторону примари, і одна пролетіла над його головою. Глибоко вражена та принижена примара вирішила помститися.
3. Кривава пляма змінювала колір. Вона була і темно-червоною, і пурпуровою, і навіть смарагдово-зеленою. Це дивувало родину посла.
Вночі мешканці будинку прокинулися від страшного гуркоту: привид спробував одягнути лицарські обладунки, але безуспішно. Близнюки почали стріляти в нього з рогаток, а містер Отіс прицілився з револьвера. Примара зайшлася якимось диявольським реготом», тому місіс Отіс запропонувала тій випити лікувальну мікстуру від розладів шлунку.
Невихованість близнюків і грубий матеріалізм членів сім’ї привели примару до нервового зриву. Привид хотів жорстоко помститися новим мешканцям, та цьому перешкодила поява нової примари. Пізніше Кентервільський привид з’ясував, що його перехитрили, і це було лише опудало.
4. Наступної ночі привид хотів виступити в ролі «Безголового Графа», але його налякали близнюки, і він відмовився від цієї витівки. Хлопчаки влаштовували на нього засідки, і привид вирішив більше не з’являтися у коридорах замку.
5. Якось Вірджинія зайшла в маленьку комірчину, і побачила примару. Привид був у розпачі. Дівчині стало шкода його. Дізнавшись, що примара так була покарана за вбивство дружини, дівчина його засудила, але потім запропонувала з’їздити в Америку і трохи підлікуватися. Примара відмовилася. Тоді Вірджинія сказала, що попросить Ангела помилувати його.
6. В подяку за те, що Вірджинія врятувала його душу, привид подарував їй скриньку з коштовностями. Вона привела сім’ю до комірчини, і вони весь вечір говорили з привидом. Там вони побачили скелет, прикутий до величезного металевого кільця у стіні.
7. Через кілька днів після цих дивовижних подій було організовано похоронну церемонію. Привид був звільний від свого покарання. Містер Отіс передав лорду Кентервілю знайдені коштовності, проте той подарував їх Вірджинії в подяку за її сміливість та доброту.
Невдовзі Вірджинія вийшла заміж за герцога Чеширського. Після медового місяця подружжя повернулося до Кентервільського замку, і на могилі сера Симона, колишнього привида, вона зізналася, що в комірчині він пояснив їй, що таке Життя, і що таке Смерть, і чому Любов сильніша за Життя і Смерть…