Хто такий Юстиніан 1? Чому 6 ст вважається часом Юстиніана? Відповіді на ці питання Ви дізнаєтеся нижче.
Хто такий Юстиніан 1?
Юстиніан I (482 (483) -565 рр.) – прославився як відомий і загадковий імператор в історії Візантії. За масштабами своїх діянь він отримав прізвисько Великий. І це цілком заслужено.
Юстиніан – полководець і реформатор, один з найбільш видатних монархів пізньої Античності.
За які досягнення Юстиніана назвали великим? Чим прославився Юстиніан?
Що стосується внутрішньої політики, то він дотримувався ідеї, що в імперії повинні бути: одна віра, одна влада, один закон.
Оскільки придворна розкіш, війни і споруди вимагали великих грошових коштів, то він ввів багато різних методів для збільшення державних доходів. Наприклад, він створив казенні монополії, влаштував примусові позики, встановив податки на життєві припаси, навіть вдавався до конфіскації майна (це особливо стосувалося єретиків). Це підривало матеріальний добробут населення Візантії і виснажувало сили імперії.
Заслуги імператора Юстиніана в справі внутрішнього правління – збір всього римського права воєдино:
- По-перше, «Юстиніанів кодекс»: систематизував постанови колишніх імператорів;
- по-друге, «Інституції»: керівництво до вивчення характеру; «Пандекти» або «Дигести»: думки авторитетних юристів з їх творів; «Новели»: збірник постанов Юстиніана.
У релігійному питанні правитель був суперечливий. Спочатку він робив спроби примирити суперників за допомогою компромісів. Після почав переслідування і відмовився від релігійних поглядів, які спочатку сповідував.
У зовнішній політиці поставив собі за мету повернути західні володіння Римської імперії, частину Піренейського півострова, Північної Африки.
Перебудував храм святої Софії, який на той момент був зруйнований під час пожежі.
Всіляко намагався боротися з корупцією і владою чиновників на місцях.
Правління Юстиніана І ознаменувалось активною дипломатією, котра була направлена на створення союзів з одними державами чи то племенами проти інших. Це допомагало підтримувати необхідний баланс сил на кордонах імперії, а також сприяло проведенню успішних воєнних кампаній. Проте подібні дії мали й негативні наслідки для Візантії: чимраз більші виплати союзним племенам лягли важким тягарем на державну казну.
За те, що він часто працював ночами, його прозвали «безсонним государем»
Я не нашла что искала.