Коли і як виник інтернет
Інтернет – це система об’єднаних комп’ютерних мереж. Вона заснована на маршрутизації різноманітних пакетів даних, а також на застосуванні IP протоколів. Інше визначення слова «інтернет» говорить про те, що це глобальна інформаційна система.
Найчастіше, коли люди говорять про інтернет (або вони ще його називають Глобальною мережею або Всесвітньою павутиною), вони не думають про складні взаємодіючі системи. Для них інтернет – просто інформація, яку вони можуть отримати в будь-який час доби.
Як же все-таки з’явився інтернет?
У 1957 році був запущений штучний супутник Землі СРСР. Після цієї події США задумалося про необхідність створення якісної системи трансляції інформації. Внаслідок цього, агентство ARPA внесло пропозицію про створення новаторської комп’ютерної мережі ARPANET. 1. 09. 1969 в Каліфорнійському Університеті Лос-Анджелеса встановили перший в світі сервер даної комп’ютерної мережі.
Пізніше, вже в 1971, спроектували популярну програму, яка дозволяла відправляти електронні листи з однієї поштової скриньки в мережі на іншу. Вже через 2 роки, з підключенням Норвегії і Великобританії до мережі США, ARPANET став міжнародною системою. Звичайно ж, в 1970 мережу використовували виключно для обміну електронними листами, але вже через 10 років можливості були розширені і стали розвиватися і протоколи передачі даних.
Знаменним днем вважають 1 січня 1983. Саме з цього моменту ARPANET став всім відомим «Інтернетом». Далі, через рік після цієї події, були розроблені і системи доменних імен.
Так як популярність у мережі росла, багато хто зрозумів, що даний проект буде дуже прибутковим. Тому у ARPANET в 1984 з’явився конкурент – мережа NSFNet. Національний науковий фонд США створив дану мережу, яка володіла більш високою пропускною здатністю. Більш того, вона включала відомі в ті часи менш значні за розміром мережі (Bitnet, Usenet). Популярність конкурентної мережі почала зростати з величезною швидкістю. До неї почали підключатися все більше і більше людей.
У 1990 NSFNet повністю переміг ARPANET і по праву перейняв звання «Інтернету». Крім цього, в даному році відбулося і перше в світі підключення по телефонній лінії до мережі Інтернет. До цього часу люди могли вже спілкуватися один з одним в реальному часі, а також Тімом Бернес-Лі (він створив мову HTML, протокол HTTP, ідентифікатори URL) вже була спроектована і концепція Всесвітньої павутини.
До 1991 року концепція Всесвітньої павутини була повністю розроблена і запущена в дію. З цього моменту її популярність невпинно зростала. У 1995 році високотехнологічні комп’ютери Національного Наукового Фонду США перестали займатися маршрутизацією Інтернет трафіку і передали цю роль мережевим провайдерам.
Глобальне об’єднання мереж сталося в 1990 році. Багато погодилися на це об’єднання через те, що не існувало якогось одного керівника, а також всі мережі фактично залишалися незалежними. До 1997 року в мережі Інтернет зареєструвалася величезна кількість доменних імен і комп’ютерів. Інтернет став повноправним лідером серед різноманітних засобів, які дозволяли обмінюватися інформацією.
Популярність Інтернету не ставиться під сумнів. Більш того, є навіть Всесвітній День Інтернету, який щорічно проходить 30 вересня. Це свято заснував папа римський Іоанн Павло II в 1998 році.