Коли можна давати дитині чай (з шипшини, меліси, зелений, чорний, ромашку)? Відповіді на ці питання ви дізнаєтеся в цій статті.
Коли можна давати дитині чай?
Вводити в раціон малюка традиційний для твоєї сім’ї чай, можна не раніше півтора-дворічного віку.
Як заварити і як давати чай дитині
Дітям рекомендується чорний листовий чай (в зеленому більше кофеїну). Чай в пакетиках може містити домішки і менш корисний.
Після 2х років дітям дозволяють неміцний чай: 1/2 чайної ложки заварки на 200 мл окропу заварити, настояти 2-3 хвилини (чай не потрібно заварювати довго, при тривалому наполяганні підвищується його ГДК), процідити, охолодити до теплого і давати:
- до 3х років по 50 мл – 3-4 рази в тиждень,
- з 3-х до 6 років можна збільшити кількість чаю до 100 мл – 3-4 рази в тиждень,
- з 7 років можна давати більш міцний чай: 1 ч / л на 200 мл окропу, по 200 мл 3-4 рази на тиждень,
- чай дітям не дають перед сном, через його збудливу дію,
- чай не дають при високій температурі, тому що він може сприяти її підвищенню,
- чай потрібно давати свіжозавареним, через годину в ньому значно знижується концентрація вітамінів, а при підігріванні утворюються шкідливі речовини,
- чай дітям краще давати теплим, гарячий чай руйнує емаль зубів і має виражену подразнюючу дію на шлунок, а холодний гірше всмоктується і втрачає частину вітамінів.
Коли можна давати дитині чай з молоком?
Чай з молоком має низку значних переваг. Так, дійсно, краще зберігаються всі корисні властивості, вітаміни і мікроелементи чайного листа, і в той же час, значно знижуються всі ризики для дитячого організму:
- При розведенні заварки молоком знижується її концентрація;
- Молоко пов’язує дубильні речовини, що містяться в чаї і перешкоджає роздратуванню шлунка;
- Фарбувальні пігменти чаю, розбавленого молоком, менше впливають на емаль зубів малюка;
- Молоко нейтралізує дію солей щавлевої кислоти, не даючи їй зв’язувати кальцій.
Як приготувати чай з молоком для дітей? Рекомендована пропорція, при додаванні молока до заварки – дітям до трьох років розбавляють наполовину, дітям старшого віку доливають молоко в довільній кількості.
Коли можна давати дитині чай з шипшини?
Чай з шипшиною дитині можна давати з 5 місяців, при відсутності алергії. А при прорізуванні зубів він просто не замінний, так як містить багато кальцію.
Чим замінити цукор для дітей?
Якщо дитина п’є чай без цукру, то це чудово. Цукор-таки, в цій справі, і справді, зло.
По-перше: перспектива карієсу.
По-друге: руйнує добру половину корисних властивостей, що містяться в заварці.
По-третє: сприяє, як стверджують сучасні вчені, неправильному формуванню смаку.
Але якщо юний гурман, все ж вимагає «солодкого життя» – шукаємо альтернативу.
Найбільш популярним замінником цукру, ще з часів наших бабусь, був мед. Корисно, натурально, нешкідливо. Але … З останнім твердженням, будь уважна! Воно вірно, тільки якщо у малюка немає на мед алергії.
Трав’яні чаї для дітей
Дітям до 5 років можна пити не більше ½ чашки трав’яного чаю в день.
За допомогою трав’яних зборів можна вирішити багато дитячих проблеми, не вдаючись до медикаментозного лікування. Але тут тобі знадобиться рада педіатра, і звичайно, твоя материнська інтуїція.
Найчастіше трав’яні чаї використовують як заспокійливі. Але з їх допомогою можна вилікувати дитину і від багатьох інших болячок:
Збір, який зміцнює імунітет. До складу входить шипшина, глід, квіти липи, ромашки. Можна додавати мед і лимон.
Вітамінний чай. У нього добре додавати листя малини, чорної смородини, суниці. Запас вітамінів забезпечить чай з додаванням листя ягід.
Заспокійливий збір. Для заспокоєння діток можна заварювати м’яту, материнку, хміль. Заспокійливу дію має чай з м’ятою.
При проблемах з травленням відмінно зарекомендував себе фенхель (на його основі і готується та сама кропова вода). Він допомагає дитині впоратися з газоутворенням, знімає спазми і коліки в животі. Також непогано змішати плоди фенхелю з ромашкою.
Більшість дитячих трав’яних зборів зараз продається в аптеках в необхідних пропорціях і дозуваннях. Або ти можеш використовувати гранульовані трав’яні чаї для дітей, порадившись з лікарем. Деякі з них (наприклад, на основі ромашки і фенхелю) застосовуються при вирішенні проблем малюків вже з їх перших місяців життя.