Корній Чуковський цікаві факти з життя відомого дитячого письменника Ви дізнаєтеся в цій статті.
Корній Чуковський цікаві факти
Корній Чуковський – це псевдонім письменника. Його справжнє ім’я Микола Васильович Корнейчуков.
Його мати, полтавська селянка Корнейчукова Катерина Йосипівна, працювала прислугою в родині багатого лікаря Левенсона, який приїхав до Санкт-Петербурга з Одеси. Вона народила від Еммануїла двох дітей – старшу дочку Марусю і хлопчика Миколая. Левенсони були власниками кількох друкарень в різних містах, і такий нерівний шлюб ніколи не міг стати законним. Мама Корнія Чуковського з двома малими дітьми була змушена виїхати до Одеси.
Корній був позашлюбним сином. Маленький Коля дуже соромився своєї незаконнорожденності і страждав від цього. Він любив вчитися, але гімназію він так і не закінчив. Його відрахували через його низьке походження. Він домігся своєї популярності тільки завдяки своїм старанням і самоосвіті.
Щоб допомогти матері, малий Микола пішов працювати: лагодив рибальські мережі, розклеював театральні афіші, фарбував паркани. Однак чим старше він ставав, тим менше подобалася йому міщанська Одеса, він мріяв виїхати в Австралію, для чого і вивчав іноземну мову.
Чуковський самостійно вивчав англійську мову.
Перше місце для Корнія займала література. Він любив читати, вивчати щось нове. Ознайомившись з новою книгою, він обов’язково займався її аналізом.
Його кар’єра почалася з журналістики. Він довгий час був одним з відомих критиків літератури в Росії. Чуковський спілкувався з багатьма письменниками.
У Чуковського було 4 дітей, але він пережив трьох з них. Один син помер на фронті, другий – за 4 роки до смерті самого письменника. А ось смерть дочки особливо поранила письменника. Він називав її “Мурочка”, часто присвячував їй свої твори. Але в 11 років її не стало.
Дочка Чуковського померла від кісткового туберкульозу. Коли вона хворіла, письменник написав казку про доктора Айболита. У такій спосіб він заспокоював свою “Мурочку”.
Корній був дуже добрим. Він захищав тих, кого заарештували, допомагав пенсіонерам отримати пенсію, житло. Він міг вислати гроші людині, якщо та бідувала. Якщо він помітить талановитого невідомого автора, він обов’язково йому допоможе.
Чуковський став відомим не тільки завдяки творам для дітей. Він був ще й лінгвістом, критиком, перекладачем.
Чуковський був запальним, міг накричати, виразиться сарказмом.
В одній книзі Чуковського є головна героїня – муха-цокотуха. В її честь названо один вид мух, які виявили вчені.
Літературної творчості Чуковський віддав 62 роки. Це точна цифра, так як письменник працював кожен день, без вихідних. Він прокидався о 5 ранку, а лягав спати вже о 9 вечора, не залучався до гри в карти, не ходив гостювати до знайомих.
Дитячі книги без ілюстрацій він вважав негідними. Чуковський вважав, що якщо біля віршів не буде картинки, втрачається 50% їх ефективності.
У Корнія протягом всього свого життя були проблеми зі сном. Ще дочка розповідала, що батькові не допомагали і прогулянки на вулиці, і робота. Чуковський стверджував, що безсоння – це жахливий стан. Адже в такий спосіб довго перебуваєш сам з собою, тому починаєш набридати собі.
За спогадами близьких, у нього завжди було підвищене почуття справедливості.
Чуковський ніколи не симпатизував радянській владі, та й влада його не сильно-то цінувала. Тим більше що дочка Чуковського, Лідія, стала дисиденткою, а її чоловік, видатний фізик Матвій Бронштейн, був названий ворогом народу і розстріляний в 1938-му. Це були чорні роки для Чуковських. Сім’я вірила, що Матвій Бронштейн живий, цілих два роки, адже їм «видали» вирок: «10 років без права листування». І ось Корній Іванович писав листи з проханням помилувати вже розстріляного зятя
Сподіваємося, з цієї статті Ви дізналися цікаві факти з життя Корнія Чуковського