Корній Чуковський біографія для дітей

Письменники

Корній Чуковський біографія для дітей на українській мові відомого дитячого письменника викладена в цій статті. Розповідь про Корнія Чуковского може бути представлена на уроках.

Корній Чуковський біографія для дітей

Походження письменника все життя обтяжувало його – позашлюбний син від прислуги, кинутий батьком. Це і вплинуло на його рішення писати під псевдонімом.

Справжнє ім’я хлопчика, який народився 31 березня 1882 року в Санкт-Петербурзі, було Микола Корнейчуков, а по батькові Васильович він отримав завдяки хрещеному батьку. Мати його, селянка з Полтави, пізніше переїхала з сином до Одеси, де віддала його вчитися в гімназію. Але після 4 років навчання, його відрахували через низьке походження. Бідність не залишила вибору і, завдяки самоосвіті юнак вивчив англійську і французьку мови. Можливість багато читати він отримав в родині свого шкільного товариша і майбутнього письменника Бориса Житкова, що має вдома величезну бібліотеку.

З 1901 року талановитий хлопець починає працювати в «Одеських новинах» і через 2 роки направляється газетою як журналіст в Лондон, де протягом року досліджує літературу Англії. Там же знайомиться c Г. Уеллсом і А.Конан-Дойлем. Після повернення письменник вирушає в Санкт-Петербург, залишається там жити і пише критичні статті і нариси.

У 1905 році Корній Іванович організовує журнал сатири «Сигнал», зміст якого, уряд визнав революційно небезпечним для царського режиму. Журнал піддається репресіям, а видавця Чуковського заарештовують на 6 місяців, порятунком стає захист відомого адвоката Грузенберга і його виправдовують.

З 1906 по 1916 роки живе і працює у фінському містечку Куоккала. У ці роки Чуковський здружився з багатьма діячами мистецтва: художником Рєпіним, письменниками Короленком, В. Маяковським, Андрєєвим, Олексієм Толстим.

У 1916 році працює військовим кореспондентом за кордоном. Побувавши в Бельгії, Франції, Англії, повертається на Батьківщину в розпал революції. Він стає досить впливовим критиком в літературних колах.

М. Горький в 1917 році запрошує його до видавництва «Парус» керувати відділом дитячої літератури. Під час редакторської роботи, йому довелося написати кілька дитячих віршів.

Перша поема «Крокодил» була придумана, як вечірня казка для хворого сина, але вона так припала до душі всім дітям, що з цього моменту Чуковський стає улюбленим дитячим письменником країни. Наступне десятиліття письменник працює над своїми знаменитими творами для дітей «Муха-Цокотуха», «Мойдодир», «Бармалей», «Айболить», «Тараканіще», «Федорине горе».

Але вважати автора винятково дитячим письменником помилково. Він перекладав твори У.Уітмена, Р. Кіплінга, У.Дефо, написав безліч мемуарів, вивчав дитячу словесність, писав статті, фейлетони. З юних років і до кінця життя він не переставав вести особистий щоденник.

Письменник був одружений на Марії Гольдфельд, мав четверо дітей. Молодша дочка померла в дитинстві від туберкульозу. Спостерігаючи за розвитком і промовою дітей, письменник постійно робив нотатки, з яких пізніше складена книга «Від двох до п’яти». Останні роки любив збирати влітку дітей в своєму будинку в Передєлкіно і влаштовувати їм свята. Нагороджений Ленінською премією за багаторічну працю про Некрасова, а з 1962 року був доктором літератури Оксфордського університету.

Пішов з життя в Москві 28 жовтня 1969 року.

Оцініть статтю
Додати коментар