Країни, які брали участь у Першій світовій війні

Історія

28 липня 1914 року почалася Перша світова выйна, яка тривала до 11 листопада 1918 року.

Країни, які брали участь у Першій світовій війні

Учасниками Першої Світової війни стали 38 з 59 існуючих на той момент країн. 

Перша світова війна – це війна між двома коаліціями держав:

  • Центральних держав, або Четверного Союзу  (Німеччина, Австро-Угорщина, Туреччина, Болгарія)
  • Антанти (Росія, Франція, Великобританія).

Підтримали Антанту в Першій світовій війні (тобто були її союзниками) ще ряд держав. Тривала ця війна приблизно 4 роки. Це був перший військовий конфлікт світового масштабу. В ході війни склад коаліцій змінювався.

Антанта

  • Британська імперія
  • Франція
  • Російська імперія

Крім цих основних країн, на боці Антанти згрупувалося більше 20 держав, а термін «Антанта» почали застосовувати для позначення всієї антинімецької коаліції. Таким чином, в антинімецьку коаліцію входили країни: Андорра, Бельгія, Болівія, Бразилія, Китай, Коста-Ріка, Куба, Еквадор, Греція, Гватемала, Гаїті, Гондурас, Італія (c 23 травня 1915 г.), Японія, Ліберія, Чорногорія , Нікарагуа, Панама, Перу, Португалія, Румунія, Сан-Марино, Сербія, Сіам, США, Уругвай.

Четверний Союз:

  • Німецька імперія
  • Австро-Угорщина
  • Османська імперія
  • Болгарська держава (з 1915 р)

Попередником цього блоку був Троїстий союз, що утворився в 1879-1882 роках в результаті угод, укладених між Німеччиною, Австро-Угорщиною та Італією. За договором ці країни зобов’язані були надавати один одному підтримку в разі війни, в основному з Францією. Але Італія стала зближуватися з Францією і на початку Першої світової війни оголосила про свій нейтралітет, а в 1915 р вийшла з Троїстого союзу і вступила у війну на боці Антанти. Османська імперія і Болгарія приєдналися до Німеччини і Австро-Угорщини вже в ході війни. Османська імперія вступила у війну в жовтні 1914, Болгарія – в жовтні 1915 року.

Деякі країни брали участь у війні частково, інші вступили у війну вже в завершальній її фазі.

Країни, які не брали участь у Першій світовій війні (зберегли нейтралітет)

Зберігали повний або частковий нейтралітет наступні країни: Албанія, Афганістан, Аргентина, Чилі, Колумбія, Данія, Сальвадор, Ефіопія, Ліхтенштейн, Люксембург (він не оголошував війни Центральним державам, хоча був окупований німецькими військами), Мексика, Нідерланди, Норвегія, Парагвай, Персія, Іспанія, Швеція, Швейцарія, Тибет, Венесуела, Італія (3 серпня 1914 р -23 травня 1915 г.)

Наслідки Першої світової війни

У результаті Першої світової війни блок Центральних держав припинив своє існування з програшем в Першій світовій війні восени 1918 року. При підписанні перемир’я всі вони прийняли умови переможців. Австро-Угорщина та Османська імперія в результаті війни розпалися; держави, створені на території Російської імперії, змушені були шукати підтримки Антанти. Польща, Литва, Латвія, Естонія і Фінляндія зберегли незалежність, інші знову були приєднані до Росії (безпосередньо до РРФСР або увійшли в Радянський Союз). Перша світова війна – один з найбільш широкомасштабних збройних конфліктів в історії людства.

В результаті війни припинили своє існування чотири імперії: Російська, Австро-Угорська, Османська і Німецька. Загинули близько 12 млн. чоловік (рахуючи мирних жителів), а близько 55 млн. були поранені.


Оцініть статтю
Додати коментар