Курт Воннегут цікаві факти з життя письменника розкажуть про дитинство, навчання, таланти, творчість, проблеми, особисте життя. Це один з найвідоміших американських письменників, який наповнював свої романи, п’єси та оповідання сатирою та кривим дотепом. Він писав про антиутопічні суспільства, розчарування у війні та скептицизм.
Курт Воннегут цікаві факти
1. Дитинство. Курт Воннегут народився у дуже забезпеченій сім’ї німецьких емігрантів. У Курта були молодша сестра Еліс і старший брат Бернард. Під час Великої депресії матеріальне становище батька похитнулося. Йому доводилося тривалий час залишатися без будь-якої роботи. У цей час у матері стали виявлятися симптоми психічного захворювання.
2. Воннегут грав на кларнеті в шкільному оркестрі та був співредактором вівторкового випуску шкільної газети.
3. Його мати покінчила життя самогубством у День матері. 14 травня 1944 року мати Воннегута покінчила життя самогубством через передозування снодійним. Можливі фактори, які підштовхнули Едіт Воннеґут до цього страшного рішення: втрата багатства та статусу родини, переживання ха сина, який був на фронті, її провал як письменниці (вона писала твори, але жодне видавництво не бралося за їх публікацію). На той час Курту був 21 рік і він важко пережив цю подію.
4. Був у полоні. У 1944 році Воннегут потрапив у полон під час Арденнської контрнаступної операції німецьких військ. Спочатку військовополоненого Воннегута було перевезено під Берлін, звідки його направили до трудового табору в Дрездені. Щоденний раціон складався з 250 г чорного хліба та миски картопляного супу. Воннегут був призначений старостою групи військовополонених, оскільки трохи знав німецьку. Після того, як він сказав охоронцям, що з ними зробить, коли прийдуть його війська, був побитий і позбавлений статусу старости.
5. Пережив бомбардування Дрездена. На ніч полонених замикали на неробочій скотобійні №5, а під час повітряних тривог відводили до підвалу, де до цього зберігалися туші тварин. Завдяки цьому Воннегуту вдалося вижити під час бомбардування Дрездена у середині лютого 1945 року. Тоді було знищено 90% старовинного та прекрасного міста. Під час бомбардувань загинуло близько 25 тис. мирних жителів. Воннегут допомагав розбирати завали, спалювати тіла загиблих. Переживання того часу описані у найвідомішому творі автора «Бійня номер п’ять, або Хрестовий похід дітей».
6. Успіх перших оповідань. Його перші оповідання були опубліковані, коли Курт працював у «General Electric». Тижневик «Collier’s Weekly» заплатив, тоді нікому невідомому автору, 750 і 950 доларів. Зрозумівши, що за твори він отримав як за кілька місяців роботи в компанії General Electric, Курт Воннегут прийняв рішення присвятити життя літературі.
7. Курт Воннегут познайомився зі своєю першою дружиною в дитячому садку, разом вони навчалися у школі. Одружилися вони у 1945 році. У пари було шестеро дітей — троє біологічних (Нанетт, Марк і Едіт) і троє усиновлених, але розлучилися в 1978 році.
8. Воннегут був продавцем автомобілів. Щоб забезпечити свою родину письменник шукав додаткові джерела заробітку. Воннегут відкрив один із перших дилерських центрів Saab у США. Дилерський центр знаходився в Барнстейблі, штат Массачусетс, але пропрацював цей автосалон лише рік.
9. Він усиновив своїх племінників після того, як його сестра померла від раку, а її чоловік загинув у залізничній катастрофі. У 1958 році сестра Курта Аліса померла від раку. Трагізм ситуації був посилений тим, що за два дні до її смерті в залізничній катастрофі загинув її чоловік Джеймс Адамс, який їхав до госпіталю провідати свою помираючу дружину. Після їхньої смерті, Воннегут усиновив їхніх дітей: Джеймса, Стівена та Курта, яким було 14, 11 та 9 років відповідно. Хоча у нього самого уже тоді було троє рідних дітей.
10. Розлучився з першою дружиною. Коли діти виросли і п’ятеро з їхніх шести дітей покинули дім, його дружина Джейн прийняла християнство. Це суперечило атеїстичним переконанням Воннегута. Вони розійшлися і Курт переїхав до Нью-Йорка в 1971 році. Воннегут назвав розбіжності «болісними» і сказав, що розставання в результаті було «жахливою, неминучою випадковістю, яку ми не вміли зрозуміти». Пара розлучилася лише наприкінці 1978 року, після того як Курт і Джейн узгодили поділ майна: колишній дружині дістався будинок у Барнстейблі, частина акцій та облігацій, і навіть аліменти у вигляді $100 000 на рік. Офіційно їх шлюб тривав 34 роки. З першою дружиною вони залишалася друзями до смерті Джейн наприкінці 1986 року.
11. Письменник був атеїстом. В одному з інтерв’ю він заявив, що його предки, які приїхали до США, не вірили в Бога, а атеїзму він навчився від своїх батьків. Однак він не зневажав тих, хто шукає розради в релігії. Проте Воннегут відчував глибоку неприязнь до певних аспектів християнства, часто нагадуючи своїм читачам про криваву історію хрестових походів та інших релігійних насильств.
12. Курт Воннегут намагався кинути палити, але набрав занадто багато ваги.
Письменник палив усе життя починаючи з підліткового віку. В інтерв’ю він зізнався, що двічі кидав палити, але жодна спроба не принесла бажаного. Після однієї зі спроб, його вага була майже 115 кг, крім того відсутність куріння зробила його «нестерпно самовпевненим».Тому письменник повернувся до цієї шкідливої звички.
13. У 57 років вдруге одружився. У 1979 році Воннеґут одружився на Джилл Кременц, фотографині, з якою познайомився, коли вона працювала над серіалом про письменників на початку 1970-х років. Він усиновив її доньку Лілі, коли дитині було лише три дні.
14. Заповіт письменника. За рік до своєї смерті письменник опублікував звернення до британських читачів, в якому говорив про те, що попри жадібність, безсердечність, корумпованість уряду, бізнесу та засобів масової інформації музика назавжди збереже свою чарівність. І просив написати на своїй могилі епітафію, в якій йдеться про те, що необхідним і достатнім доказом існування Бога для нього є музика.
15. Курт Воннегут також був художником, часто він сам створював ілюстрації до своїх творів.
Автор – Гнатюк Юлія
Копіювання заборонено. Авторські права належать сайту dovidka.biz.ua