“Брехня” аналіз твору (паспорт) Курт Воннегут

Воннегут "Брехня" аналіз Аналіз твору

Курт Воннегут “Брехня” аналіз твору допоможе зрозуміти про що змушує задуматись новела, яка її тема, ідея, жанр, проблематика, композиція. Паспорт твору Курта Воннегута “Брехня” допоможуть підготувати дані статті.

К.Воннегут “Брехня” аналіз

Автор – Курт Воннегут (американський письменник)

Жанр – новела

Тема – розповідь про вступ хлопця з багатої родини до престижної школи

Ідея – засудження брехні та обману

Головна думка – найголовніше у життя бути чесним з собою та іншими .

Час подій – весна

Де відбуваються події твору? Події відбуваються по дорозі від Нью-Йорка до «Уайтхіллської школи» для хлопців, приватного навчального закладу в Норт-Марстоні штату Массачусетс у США та на території самої школи.

Головні герої:

  • Батько – доктор Рімензел. «Кремезний статечний чоловік, лікар, цілитель в ім’я полегшення страждань, бо він народився багатшим за перського шаха». Випускник Уайтхіллської школи,  член опікунської ради цієї школи,  не хоче, щоб син хизувався своїм знатним родом,  ділова людина. На думку доктора Рімензела син міг поставити його у вкрай незручне становище, якби Елі намагався використати прізвище Рімензел у школі.   Істинний поборник законів і правил, страж традицій багатого сімейства. Насправді ж чоловік є егоїстом, який зважає лише на власну думку. Батько хотів здаватися чесним і гідним, вчив не користуватися своїм положенням, та у критичній ситуації переступив через свої переконання. Головним для батька Елі було добитися, щоб Елі прийняли в Уайтхілл.

  • Сільвія – «чарівлива мати Елі».  Жінка грає роль простої провінційної дівчини, хоча сама стала такою ж як і доктор Рімензел. Сільвії думає що люди, які носять прізвище Рімензел мають право на малюсінькі привілеї.

  • Елі Рімензел – докторів син, «тринадцятирічний хлопчик». Йому соромно, що не виправдав надій батьків, тому він хотів приховати свій провал.

  • Бен Барклі – водій доктора Рімензела. Його переповнюють відчуття приходу весни,що передається навіть «ролс-ройсові», машина  “сама так і рветься вперед”. Вочевидь, він давно працює у Рімензелів, тому що помічає, що відбувається з кожним членом сімейства, особливо з хлопчиком.

  • Том Хілер – однокласник доктора Рімензел. Він їздить та старелькому шивроле та дуже пишається своїм сином, який склав вступний іспит на найвижчий бал із можливих і буде отримувати стипендію.

План до твору “Брехня”

  1. Дорога до Уайтхілла
  2. Розмова про кімнати школи
  3. Зустріч з Томом
  4. Переживання Елі
  5. У готелі
  6. Зустріч з директором
  7. Втеча Елі
  8. Гірка правда
  9. Матір заспокоює Елі
  10. Батько просить про послугу
  11. Розчарування батька в друзях
  12. Відверта розмова з сином
  13. Повернення додому

Про що змушує задуматись новела “Брехня”? Автор цієї новели показує, що немає нічого важливішого, ніж чесність та правда відносно себе та інших. Брехня допоможе вам лише на деякий час, але принесе багато шкоди у майбутньому. Тому, якщо ми хочемо бути успішними в будь-якій галузі, ми повинні бути чесними та справедливими, навіть якщо це і важко.

«Брехня» аудіокнига слухати. Курт Воннегут

Курт Воннегут «Брехня» переказ

Елі Рімензел– тринадцятирічний хлопчик, якого батьки везуть до Уайтхілла, престижної школи для хлопчиків, яку відвідував кожен член їх заможної родини упродовж багатьох поколінь. Троє випускників цієї школи навіть стали президентами Сполучених Штатів. Тому навчання в ній вважалося запорукою успіху.

Однак для Елі це був найстрашніший та найважчий день. Йому не вдалося скласти вступні іспити. А батьки навіть і подумати не могли, що сина до школи можуть не прийняти, адже всі будівлі були названі на честь їх родини, вони фінансово підтримували навчальний заклад. Батьки не поцікавилися правилами вступу, не поцікавилися у сина і тим, які бали за іспит він отримав, не чекали вони і листа з підтвердженням про зарахування до школи. Матір Елі взагалі запитала сина про складність іспитів, коли вони уже їхали до школи.

Звісно, повідомлення від школи було надіслано – і містило щирі «співчуття» від директора, особистого друга батька. Та Елі прочитавши його так злякався, що порвав його на дрібні шматки.

Тож родина Рімензел сідає у розкішний ролс-ройс з водієм і їдуть до школи. Мати хоче для сина кращу кімнату з каміном, та батько каже,  його син не буде користуватися привілегіями свого прізвища.  Доктора Рімензел дратують її постійні розпитування про школу.

Коли таємниця Елі була розкрита, Сільвія (мати) першою усвідомлює, що відбувається, і співчуває своєму синові. Доктор Рімензел же переступити через свої моральні принципи та використати свій вплив, щоб Елі зарахували до школи. Врешті Доктор Рімензел отримав відмову від усіх членів піклувальної ради школи, хоча до цього багаьтоьох з них вважав друзями. Він усвідомлює, що помилився, і зізнається в цьому своєму синові. Елі каже, що батько припустився помилки. Родина вирішує повернутися додому і забути дорогу до тієї школи.

Для чого автор змушує Рімензелів пережити стрес, сором та розчарування?  Щоб герої отримали ліки від егоїзму, надмірної амбіційності, коли у  них з’явилася можливість уперше в житті відчути гіркоту поразки й відмови.  Тепер з’явилася  надія, що цей випадок  допоможе їм стати єдиною родиною, порозумітися, змінити своє життя, зробити його поряднішим і гуманнішим.

Оцініть статтю
Додати коментар