Аналіз твору “Лісова сторожка” допоможе визначити тему, ідею, жанр оповідання та підготуватися до уроку.
“Лісова сторожка” аналіз твору
Автор – Григір Тютюнник.
Назва твору – «Лісова сторожка».
Рік видання – 1978р.
Жанр – оповідання.
Тема – показати приготування лісника до життя у лісі впродовж цілого літа. Або: зображення життя лісника Данила Коряка під час сторожування на розсаднику з весни до пізньої осені
Ідея – возвеличення піклування лісника про ліс. Або: возвеличення любові до природи та всього живого на Землі, праці, показ добра.
“Лісова сторожка” головні герої:
- Данило Коряк – сторож лісового розсадника
- собака Кузька – помічник Данила
- Однокрил – поранений ворон
Григір Тютюнник у творі «Лісова сторожка» описав набір речей, які лісник Данило брав з собою в ліс, щоб користуватися ними ціле літо. Автор також розказує про дорогу до лісової сторожки. Прийшовши на місце Данило оглядає саджанці молодих дерев та починає приводити до ладу сторожку після довгої зими.
Головна думка „Лісова сторожка”: Жодна людина не може прожити без природи…
Чого навчає твір “Лісова сторожка”? Це оповідання вчить нас любити природу, „братів наших менших” – тварин.
Характеристика Данила Коряка:
Риси характеру Данила Коряка: добрий, працьовитий, турботливий, чуйний, мудрий, щирий, спостережливий. Цей чоловік любить все живе на землі. Для нього ліс – це улюблена робота і втіха серця. За турботу природа обдаровує Данила Коряка щедротами, додає здоров’я. Данило підказує нам, як можна врятувати світ природи і себе як часточку її. Данило Коряк більшість часу перебуває на самоті, проте він абсолютно не сприймається як самотня людина. Данило не відчуває себе самотньою, бо весь час у роботі: то він оглядає розсадник, то до смерку виполює бур’ян, то варить юшку чи ладнає вудки. Данило Коряк – людина, яка живе для добра, творить добро і постійно працює.