Цікаві факти про лососеподібних розкажуть багато нового про представників цього сімейства.
Лососеподібні: цікаві факти
Лососеві в більшості прохідні риби, що ростуть і живуть в морях, а для нересту пливуть в річки.
Після нересту лише деякі риби повертаються назад в море, оскільки більша частина гине від виснаження.
Довжина Лососеподібних коливається від 2,5 см до 2 м.
Відомі представники – лосось, форель, сьомга, горбуша, кета, нерки, кижуч, чавичі, кумжа, сиг, омуль, голець, харіус, таймень, ленок, тихоокеанські лососі, благородні лососі
Більшість лососевих є цінними промисловими рибами. Активний видобуток лососевих ведеться не тільки заради цінного червоного м’яса, а й заради червоної ікри.
Вчені припускають, що сімейству лососевих близько 100 мільйонів років
Велика частина лососів вирощується на спеціальних фермах, де в сітях тримають до півмільйона риб.
Лососеподібні безпомилково знаходять дорогу в будь-яку погоду і в будь-яких умовах. Зоологи встановили, що лососі, як і птиці, можуть орієнтуватися по магнітному полю.
Лососеві – риби, легко змінюють спосіб життя, зовнішній вигляд, забарвлення залежно від зовнішніх умов.
Лососеві проводить від 1 до 7 років в океані, в залежності від виду. Вони повертаються до річки, де вони «народилися», тому що вони «знають», що це гарне місце для появи потомства; вони не будуть витрачати час на пошуки річки з хорошим середовищем проживання.
Рекордсмен нерестових міграцій – чавичі проходить вгору по річці Юкон в Північній Америці до 4 тис. км.
Якщо у них під час нересту зустрінеться будь-яка перешкода – вони будуть її намагатися зруйнувати при будь-яких умовах. Відомі навіть випадки, коли лососі руйнували промислові об’єкти, або хоча б пошкоджували їх, якщо вони заважали їм пройти природний шлях під час нересту. Вони можуть руйнувати боброві дамби, рвати сіті рибалок.
У кладці лососеобразних буває від 1500 до 5000 ікринок в залежності від виду лосося.
Чавича (Oncorhynchus tschawytscha) – найбільший і найцінніший з тихоокеанських лососів. Досягає довжини 147 см і маси 61 кг, середній розмір чавичі 90 см. Живе чавича від 4 до 7 років, харчується ракоподібними, рибами, кальмарами.