“Людська комедія” аналіз (паспорт твору)

людська комедія аналіз твору Аналіз твору

“Людська комедія” є грандіозною літературною панорамою французького суспільства першої половини XIX століття. Твір охоплює різні аспекти життя: сімейні стосунки, політику, економіку, моральні та соціальні питання. “Людська комедія” аналіз чи паспорт твору допоможе зрозуміти, яка тема, ідея, головна думка та сктруктура роману.

“Людська комедія” аналіз твору (паспорт)

Автор Оноре де Бальзак

Рік написання – 1830–48

Жанр – роман-епопея (або цикл романів)

Напрям – реалізм

Тема: розповідь про життя французького суспільства у 1816-1848 роках.

Головна тема “Людської комедії” – формування людини під впливом середовища. Та тема грошей і збагачення, висвітлена в ” Людській комедії”, також постійно перебуває в центрі уваги автора.

Ідея: показати взаємозв’язок між соціальними та індивідуальними чинниками в житті людини. Бальзак прагне розкрити, як соціальне середовище впливає на формування характеру та долі людини.

Головна думка – люди грішні, але все ж таки потрібно боротися зі своїми негативними якостями.

Автор показує, що суспільство є складною системою взаємозалежних елементів, де кожна людина грає свою роль. Життя людей є частиною великої “комедії”, де трагедії та комічні ситуації переплітаються, утворюючи складну та багатогранну картину людського існування.

Провідний мотив: дії та вчинки людей, героїв Бальзака підпорядковані прагненню збагачення

“Людська комедія” структура

«Людська комедія» складається з 91 завершеного твору (оповідання, повісті, романи та есе) й 46 незавершених творів, деякі з яких мали тільки назви.
Персонажі переходять з одного твору в інший, одні й ті самі герої живуть і діють у різних творах як головні персонажі або як другорядні

 ” Людська комедія” складається з 3 великих частин:
I.«Дослідження моралі»
Сцени приватного життя;
Сцени провінційного життя;
Сцени паризького життя;
Сцени політичного життя;
Сцени військового життя;
Сцени сільського життя.
II. Філософські дослідження
III. Аналітичні дослідження, куди увійшла «Психологія шлюбу»

Проблематика твору “Людська комедія”

влада золота та багатства – гроші виступають як основна сила, що визначає людські стосунки і мотиви дій.
кохання, вірність і зрада;
батьки та діти – Бальзак досліджує, як сімейні цінності і любов впливають на долю людини, часто в конфлікті з матеріальними інтересами.
моральність та аморальність – багато персонажів “Людської комедії” виявляють слабкість характеру, піддаючись корупції, жадібності та аморальним вчинкам.
чесніть та безчестя – прагнення до успіху і влади, часто будь-якою ціною, є одним з центральних мотивів твору.
працьовитість та лінь
-соціальна нерівність – Бальзак детально описує контрасти між бідними і багатими, показуючи, як соціальний статус визначає життя і можливості людини.

“Людська комедія” історія написання

Задум створити епопею, яка згодом стане енциклопедією життя французького суспільства XIX століття, у Бальзака виник в 1829 році після виходу в світ роману ” Шуани”.

Бальзак стверджував , що задум епопеї походить із порівнянням світу людей і світу тварин.

Бальзак працював над втіленням свого задуму з 1830 року і до кінця життя.

Чому вчить твір “Людська комедія”?
“Людська комедія” показує, що людські долі нерозривно пов’язані з суспільством, у якому вони живуть. Твір показуючи наслідки моральної деградації та аморальних вчинків. Він нагадує про цінність сім’ї, любові та справжніх людських відносин, протиставляючи їх егоїзму і жадібності.

“Людська комедія” чому така назва?

Бальзак називає цикл своїх творів «Людська комедія» по аналогії з відомим твором «Божественна комедія» Данте Аліг’єрі. Як і Данте у своєму творі описував подорож через три царства загробного життя (пекло, чистилище і рай), так і Бальзак описує “подорож” читача через різні соціальні шари французького суспільства.

Бальзак показує, що людське життя схоже на великий театр, де кожен грає свою роль, і де розігруються драми, трагедії та комедії.

Отже, назва “Людська комедія” відображає прагнення Бальзака створити всеосяжну картину людського життя у всій його складності, багатогранності та театральності.

Оцініть статтю
Додати коментар