Оноре де Бальзак біографія коротко

оноре де бальзак біографія скорочено Мистецтво

Оноре де Бальзак біографія на українській мові скорочено відомого французького письменника розповість головне про його життя та творчість.

Оноре де Бальзак біографія скорочено

Оноре де Бальзак народився в місті Тур 20 травня 1799.  У сім років Оноре почав навчання у Вандомському училищі, але навчався неохоче, хоча багато читав.

1814 родина Бальзаків оселяється в Парижі. Оноре продовжив навчання у приватних школах. У 1816 він почав вивчати право в Сорбонні, мав практику в адвокатській конторі. Але після отримання ліцензії в 1819 вирішив відмовитися від права на користь літератури.

Живучи впроголодь на горищах Парижа, Бальзак почав писати сенсаційні романи на замовлення, публікуючи їх під псевдонімом.
Протягом всього свого життя він працював з гарячковою активністю, спав кілька годин вечорами і писав з півночі до полудня наступного дня.
Він виривався із боргів, які зростали швидше, ніж надходження від його ділових починань.
Першим успіхом Бальзака була книга «Шуани » ( Les Chouans, 1829) , за нею була опублікована «Шагренева шкіра»(1831).

У наступні 20 років він представив величезну колекцію романів і новел під назвою «Людська комедія».  Ця велика робота відтворювала французьке суспільство свого часу, докладно описуючи деталі більш ніж 2000 фігур з кожного класу та професії.

оноре де бальзакГоловними романами Бальзака є «Людська комедія», «Луї Ламбер» (1832), «Євгенія Гранде» (1833), “У пошуках абсолюту”(1834), «Батько Горіо» (1835), «Втрачені ілюзії» (1837), «Цезар Бірото» (1837 ), «Кузина Бетте» (1847 ) і «Кузен Понс» (1847).

Непривабливий, незграбний чоловік , Бальзак мав кілька вельми відомих зв’язків. Лише за кілька місяців до смерті він одружився з польською графинею Евеліною Ганською, з якою він вів романтичне листування протягом 18 років.

Саме завдяки спілкуванню з Ганськов був в Україні. Бальзак двічі відвідував Україну: у вересні 1847-січні 1848 р. і протягом останніх місяців 1849-го до квітня 1850 року. Окрім Верхівні, маєтку Ганської, він кілька разів був у Бердичеві. Україна вразила його своїми полями і родючою землею.

Помер 18 серпня 1850 року у Парижі.

Оцініть статтю
Додати коментар

 1. Владислав

  Був не на Україні, а в Україні

  Відповіcти
  1. Мон

   ты где увидел что НА УКРАИНе?

   Відповіcти
   1. Вікторія

    ну так ви відповіли через кілька місяців, за цей час спокійно можна змінити любу інформацію на сайті

    Відповіcти
   2. Зи Джей

    Наверное уже изменили

    Відповіcти
 2. Вікторія

  перепрошую, але не “на українській мові”, а “українською мовою”, дуже вдячна вам за старання, ваш сайт дуже часто мені допомагає

  Відповіcти