Марія Морозенко біографія та цікаві факти

морозенко марія біографія та цікаві факти Письменники

Марія Морозенко біографія та цікаві факти з життя сучасної української письменниці, поетеси, редакторки та громадської діячки розкажуть багато нового та цікавого.

Марія Морозенко біографія скорочено

Марія Миколаївна Морозенко народилась 15 березня 1969 року в Рівненській області, селі Малин у багатодітній родині. Коли батько трагічно помер, всі діти рано подорослішали.

Уже з дитинства дівчинка поринула у світ книг. Вона читала як навіжена, постійно щось занотовувала. Після закінчення школи вона пішла працювати старшою піонервожатою восьмирічної школи, бо родині потрібні були кошти.

Мріяла про навчання в університеті, але для цього довелося працювати і накопичувати кошти.Тому вона вперто йшла до мрії та за кілька років переїхала до Києва, де працювала педагогом народних ремесел у світлиці «Веретено» (1989—1997), а згодом — коректором, літературним редактором у низці видавництв («Козарі», «Чізе», «Світ успіху» та ін.)

Марія Морозенко навчалась на студії Катерини Мотрич наприкінці вісімдесятих. Вона постійно прагнула вдосконалення: брала уроки поетичної вправності в Петра Засенка на студії «Веретено».  В 1994 році Марія Миколаївна почала свою пісенну діяльність поетеси. Її пісні нині звучать не тільки в Україні, а й за кордоном. В 1999 році вона видала свою першу збірку «Зоряні перевесла».

Починаючи з 2000 року Морозенко починає активно видаватись для дітей у видавництві «Преса України». Протягом 2000-2005 років вона навчається в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького та закінчує його з відзнакою. Марія Морозенко відзначилась як видатна письменниця та поетеса, котра патріотично віддана українському слову. Вона все життя намагалась зібрати біля себе талановиту молодь. Довгий час вона працювала літературним редактором та керівником культурологічної студії «Духовність української родини». Також її обрали головою Творчого об’єднання дитячих письменників Національної спілки письменників України. 

У 2005 закінчила філологічний факультет Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького з відзнакою.

Відома українська письменниця пішла в засвіти 9 жовтня 2023 року у віці 54-рьох років. А за день до цього жінка привозила недільний волонтерський обід до військового шпиталю.

Марія Морозенко: цікаві факти

  • Марія Морозенко була дев’ятою з дванадцяти дітей в родині. Її мама, Неоніла Андріївна, була єдиною опорою у житті дітей. Адже її батько загинув на каменоломнях, коли Марії було 9 років.
  • Марійка дуже любила читати книги. Вона відвідувала сільську бібліотеку майже через день і брала одночасно по дві-три книги. Дівчинка ковтала книжки одна за одною, тому в четвертому класі їй дозволили самій вибирати книжки для читання.

Марія Морозенко вважає, що книга — найкращий спосіб навчити дітей цінувати культуру та історію свого народу.

  • У дев’ять років Марія написала свій перший вірш-застереження про війну, який надрукували в газеті «Зірка». Це стало початком її творчого шляху.
  • Марія Морозенко вийшла заміж в 1991 році та народила доньку. Саме для неї  вона напише свої перші казки та колискові, які пізніше будуть опубліковані.
  • Справжнє ім’я — Марія Миколаївна Мороз. Прізвище “Морозенко” є її літературним псевдонімом, який жінка взяла завдяки Петру Засенку.
  • Пісенна творчість: Марія Морозенко створила понад 100 пісень, які звучать на радіо та відомі не тільки в Україні, а й за її межами.
  • Марія Миколаївна цікавилась українською історією, намагаючись дивитись на неї крізь призму філософії.
  • В 2006 році письменницю прийняли до Національної Спілки письменників України. У 2018 році Марія Морозенко стала лауреаткою премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки.
  • З моменту проведення АТО та повномасштабного вторгнення Марія Морозенко займалась волонтерською діяльністю:  допомагала бійцям, що воюють на Сході, відвідувала поранених воїнів у шпиталі, які чекають на підтримку та спілкування.

Найвідоміші твори:

  •  поетичні збірки «Зоряні перевесла» (1999), «Елегія любові» (2006)
  • історичні поеми «Княгиня Ольга» (2004), драми «Вічність» і «Князь Святослав»,
  • дитячі твори«Про незвичайні пригоди хлопчика Чока, який шукав Країну Щастя»,  «Про країну ласунів», «Про країну замазур»,  «Дванадцять місяців» (літературний переказ, 2005), «У зеленому ярочку»
  • проза для підлітків: «Іван Сірко, великий характерник»(2009), «Іван Сірко, славетний кошовий»(2013), «Найвірніші»(2014), «Я закохалася» (2017),
  • драми «Марія Магдалина», «Вічність», «Князь Святослав».
  • навчальні серії «Хто це?», «Що це?»
Оцініть статтю
Додати коментар