“Марсіанські хроніки” скорочено (переказ) роман Рея Бредбері ви можете прочитати за 15 хвилин.
“Марсіанські хроніки” короткий зміст
Роман Рея Бредбері «Марсіанські хроніки» в літописній формі описує історію колонізації людьми Марса, протистояння аборигенів «непроханим гостям», а також оповідає про початок і наслідки Третьої світової війни на Землі.
1999-й: Перша і друга експедиції.
Недалеке майбутнє. 1999 год. Планета Земля. Люди, нарешті, сконструювали ракету, здатну в короткі терміни подолати відстань від Землі до Марса – близько 60 мільйонів світлових років. Була зима знаменного 99-го, коли перша експедиція вирушила до таємничої четвертої планети.
А тим часом звичайна марсіанка місіс К стала бачити дивні і дуже реальні сни. Їй ввижався один і той же чоловік з блідою шкірою, темним волоссям і блакитними очима. Чоловік представлявся Натаніель Йорком і говорив, що прилетів з третьої планети. Коли місіс К розповіла про свої сновидіння містеру К, він був украй роздратований дурними фантазіями своєї дружини. Бліда шкіра? Блакитні очі? Темне волосся? Більшого абсурду і придумати не можна! Тим більше, всі освічені марсіани знають, що життя на третій планеті неможливе – там непридатна атмосфера.
Однак видіння місіс К не припинялися. Одного разу вона затягла пісню на чужій мові. Звідки місіс К знала цю мову і цей мотив, вона не могла пояснити. Місіс К співала свою дивну пісню вранці, вдень, ввечері і навіть уві сні. А ще її незмінно тягнуло в долину, ніби там мало статися щось важливе. Розсудливий містер К не відпустив дружину на прогулянку і, наказавши сидіти вдома, вирушив полювати на бджіл. Через кілька годин містер К повернувся додому і похмуро поставив біля порога рушницю, а місіс К того вечора було чомусь дуже сумно, і вона плакала.
Сліди першої експедиції на Марс загубилися. У тому ж 1999-му земляни організували другу експедицію, яка знову-таки виявилася приречена. Справа в тому, що жителі Марса – відмінні телепати. Вони можуть проектувати свої думки у візуальні, звукові, слухові, нюхові і навіть дотикові ілюзії. Так що команду космонавтів із Землі прийняли за божевільних і посадили в божевільню, а космічний корабель порахували ілюзією. У процесі радикального «лікування» земляни загинули, так і не довівши свою правоту, а корабель і речі розтягнули на металобрухт і чорні ринки.
2000-Й: ТРЕТЯ ЕКСПЕДИЦІЯ. «ДРУГИЙ ШАНС»
Після пропажі перших двох експедицій третю команду космонавтів готували особливо ретельно. Однак на таємничій четвертій планеті їх чекав несподіваний сюрприз – погляду мандрівників відкрилося незвичайної краси місто, таке як земне, на початку ХХ століття. Спершу приголомшений екіпаж подумав, що корабель якимось чином подолав часовий простір і потрапив у минуле. Однак зустрівшись з місцевими жителями, вони зрозуміли, що це не минуле, а альтернативний світ – своєрідний варіант загробного життя, так званий «другий шанс».
Один за одним до корабля виходили давно померлі рідні та близькі членів екіпажу. І навіть строгий капітан обімлів, коли побачив свого загиблого брата, батька з матір’ю, що зустріли його на порозі їх старого будинку. За вечерею сімейство веселилось, їло мамині фірмові страви і лягло спати задоволене і щасливе. dovidka.biz.ua Тільки у капітана чомусь було тривожно на душі. А що якщо, став замислюватися він, це не реальність, а лише ілюзія, ретельно спланована пастка марсіан. Вони як відмінні телепати могли використовувати спогади земних прибульців проти їх же самих.
Капітан різко піднявся з ліжка. Він хотів негайно поділитися своїми здогадками з товаришами, але його зупинив холодний голос брата. «Куди ти?» «За водою» «Ти не хочеш пити» – впевнено промовив голос. Капітан похолов. Він зрозумів, що його побоювання виправдалися, тільки занадто пізно.
… На ранок жителі маленького містечка винесли шістнадцять трун (рівно стільки людей налічував екіпаж третьої земної експедиції). Всі космонавти передчасно померли. Особи родичів і друзів спершу висловлювали скорботу, а потім стали потроху просвітлюватися. Їх риси змінювалися на очах. Вони все менше схожі на землян. Їх шкіра смуглела, очі набували жовтуватий відтінок. Це були марсіани … вилиті марсіани.
2001-Й: ЧЕТВЕРТА ЕКСПЕДИЦІЯ.
Три експедиції, послані людством на Марс, пропали безвісти. Однак земляни не залишили спроби підкорити загадкову сусідку і відправили четверту групу першокласних космонавтів. На цей раз мандрівники застали «червону планету» пустуючою.
Тут були міста, вулиці, будинки, особисті речі мешканців, але не було самих жителів – тільки гори трупів. Як вдалося встановити докторам, які прилетіли в складі експедиції, марсіан погубила звичайна вітрянка. Дитяча хвороба, яку без праці переносять всі жителі Землі, знищила цілу цивілізацію. Так, за волею долі земляни стали спадкоємцями цілої планети.
Охочих переселитися на Марс спершу було небагато. Тільки відчайдушні сміливці вирішувалися стати першими пілігримами. Бенджамін Дрісколл, навпаки, мріяв оселитися на Марсі. Лікарі забороняли йому летіти – слабкі легені Бенджаміна ледь справлялися з розрідженим марсіанським повітрям – але Дрісколл не здавався! Кожен вдих перетворювався для нього на справжні тортури, але, незважаючи на пустельну спеку «червоної планети», кожен день Бенджамін висаджував насіння земних дерев, кущів, трав. Цілий місяць – і жодного втечі. Цілий місяць без єдиної дощової краплі!
Бенджамін вирішив не обертатися назад. Він трудився, незважаючи на невдачі, і одного разу був винагороджений. Цієї ночі йшла злива, а на ранок марсіанська пустеля перетворилася в пишний зелений сад. Бенджамін вдихнув свіже повітря, насичене п’янким киснем, і втратив свідомість.
2002-Й-2005-Й: ЗЕМЛЯНИ на Марсі. ПОЧАТОК ВЕЛИКОЇ ВІЙНИ
Люди стали стрімко заселяти Марс. Всього за якихось кілька років вони спорудили цілі міста, дали свої, земні, назви річок, морям, горам і населеним пунктам. Оскільки кораблі були американськими, пілігримами були в основному американці, решта людей лише заворожено спостерігали за великим переселенням.
Одні летіли на Марс за новими враженнями, інші – за спокоєм, треті бігли від сумнівних благ земної цивілізації, четверті – від прийдешніх воєн. Марсіани перетворилися на легенди. dovidka.biz.ua Подейкували, що деякі з них все ж вижили і тепер мешкають десь далеко в горах. Ні-ні корінні жителі постають перед землянами то в образі пустотливого пустельного міражу, то в особі давно загиблого маленького сина, чий прах покоїться на Землі.
… Мерехтить на небосхилі старенька Земля. Зараз людство переживає далеко не кращий час – вся планета залучена у війну: Австралія ледь не пішла під воду через вибух, Вашингтон і Лос-Анджелес піддаються бомбардуванням, а космічні кораблі забирають нові й нові групи землян назустріч новому життю на «червоній планеті» .
2026: Кінець Землі. Нові марсіани
Велика війна на Землі дійшла свого апогею – всі пілігрими Марса були покликані на батьківщину, «червона планета» знову спорожніла. Двадцять з гаком років тривали битви. Велика частина населення Землі загинула, ресурси планети виснажені, на відновлення знадобляться століття.
Молоде американське сімейство – батько, мати і троє маленьких синів – прилітає на Марс. Вони підривають свою ракету, щоб уникнути погоні. Хоча яка може бути погоня? На Землі практично не залишилося ракет.
Люди простують по «червоній планеті». Тепер це їхній світ. Скоро прилетить ще кілька сімей із Землі. І вони почнуть все спочатку … на четвертій планеті від Сонця.
Маленький Тіматі просить батька показати йому марсіан. Глава сімейства веде дітей і дружину в долину до водного каналу. «Де ж вони?» – Нетерпляче запитує хлопчик. «Ось вони. Дивись! »В водної гладі відбивається п’ять фігур – Тіматі, Майкл, Роберт, мама і тато.